Процес розпаду органічних речовин протилежний процесу асиміляції і називається дисиміляцією, або катаболізмом. Такого типу реакції відбуваються з поглинанням кисню, тому розщеплення органічних речовин пов'язано з окисненням, а звільнена при цьому енергія йде на синтез АТФ (аденозинтрифосфорна кислота), необхідної для асиміляції.
Таким чином, асиміляція і дисиміляція - це дві протилежні, але взаємопов'язані сторони єдиного процесу - обміну речовин. При порушенні асиміляції і дисиміляції розладнується весь обмін речовин.
В організмі людини безперервно проходять водний, сольовий, білковий, жировий і вуглеводний обміни. Безперервний розпад і окиснення органічних сполук можливі лише тоді, коли кількість цих речовин у клітинах постійно поповнюється.
Проте потрібність у поживних речовинах неоднакова. Більша їх частина використовується організмом для утворення енергії.
У процесі життєдіяльності організму енергетичні запаси безперервно зменшуються, їх поповнення відбувається за рахунок їжі.
1. Нет
2. Нет
3. Да
4. Да
5. Да
Объяснение:
1. Животные клетки не имеют клеточной стенки. У грибов она из хитина, у растений она из целлюлозы, у бактерий она из муреина.
2. Животные клетки не имеют фотосинтезировать, а значит и хлоропластов, и хромопластов, и лейкопластов не будет.
3. У животной клетки не ни клеточной стенки, ни вакуоли. Растительные клетки имеют и клеточную стенку из целлюлозы, и вакуоли.
4. У растительной и у животной клетки есть цитоплазматическая мембрана.
5. И животные, и растительные, и грибные клетки имеют ядро (ДНК). У бактерий НУКЛЕОИД! (ДНК)