Некоторые растения вступают во взаимовыгодные сосуществование (симбиоз друг другу выживать, разделяя питательные вещества и защищая друг друга.
Некоторые растения живут в качестве паразитов, используя ресурсы других растений для того, чтобы развиваться, расти и размножаться, иногда даже нанося своим хозяевам непоправимый вред.
А некоторые растения находятся в прямой конкуренции друг с другом за разнообразные ресурсы, как правило, неорганической природы. Например, дуб закрывает своей листвой и ветками доступ света к растущим у его подножья растениям, отчего те погибают, и конкурирует со своими соседями, стремясь вырасти повыше и поглощать как можно больше солнечного света.
Віруси можна назвати внутрішньоклітинними паразитами. Вони занадто малі , щоб можна було помітити їх неозброєним поглядом. Самі по собі розмножуватися не можуть , тому змушені вторгатися в клітини «господаря» , щоб запозичити його механізми відтворення собі подібних. Поза клітин «хазяїна » віруси неактивні.
Віруси складаються з генетичного матеріалу (ДНК або РНК) , оточені захисним шаром білка. Вони здатні до фіксації в клітинах і розвитку в них . Це клітини слизових оболонок , наприклад , дихальних шляхів. Ці клітини особливо уразливі , бо не покриті захисною плівкою.
Що таке бактерії ?Бактерії — це мікроорганізми , які складаються з однієї клітини , нехай і примітивної в порівнянні з клітинами тварин , людей і навіть рослин. Вони здатні розмножуватися самі по собі , так як вони можуть ділитися. Їх форми змінюються, і лікарі використовують ці характеристики , щоб розділити їх на групи.Бактерії існують скрізь , всередині і на поверхні наших тіл . Більшість з них абсолютно нешкідливі , а деякі навіть дуже корисні.
Але поряд з корисними і нешкідливими існують бактерії , які можуть викликати захворювання , тому що потрапляють в уразливі місця на нашому тілі або просто тому , що імунітет людини не справляється з регулюванням їх кількості.