основные проявления расстройства вегетативной нервной системы разнятся в зависимости от вида дисфункции, однако можно выделить основные:
тахикардия, боли в области сердца, чувство замирания сердца;
- больной чувствует нехватку воздуха, появляются спонтанные приступы одышки;
- скачки венозного и артериального давления;
- нарушение кровообращения в тканях (особенно в конечностях);
- периодические колебания температуры тела (от 35°с до 38°с);
возможны нарушения в работе жкт (диарея, запор, рвота, отрыжка);
- состояние общей слабости, вялости, снижение работоспособности, раздражительность, головокружения, частая смена настроения, нарушение сна, чувство беспокойства, периодические вздрагивания во сне
слань лишайника складається з переплетених ниток грибниці — гіфів і розміщених між ними клітин або ниток водоростей. розрізняють два основних типи мікроскопічної структури слані лишайників: гомеомерний і гетеромерний на поперечному перерізі лишайника гомеомерного типу видно, що слань утворена хаотично переплетеними гіфами гриба, поміж якими розкидані окремі клітини або нитки водоростей. ці лишайники утворюють групу, відому під назвою слизистих лишайників, оскільки водорості виділяють слиз, в який вкраплені клітини гриба і водорості.
у лишайнику гетеромєрного типу клітини водоростей зосереджені в одному шарі, який називають готдшльним шаром. під ним знаходиться серцевина, що складається з пухко розміщених ниток гриба. зовнішніми шарами лишайника є щільно зімкнуті грибні гіфи, які називають кірковими шарами. за грибних ниток, що відходять від нижньої кори, лишайник прикріплюється до субстрату, на якому росте. у деяких лишайників нижньої кори немає і він зростається із субстратом гіфами серцевини.
водоростевий компонент лишайника (фікобюнт) представлений синьозеленими, зеленими, жовтозеленими і бурими водоростями. представники 28 родів цих відділів