М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
nara01072003
nara01072003
05.06.2021 17:25 •  Биология

талдау:
1. тыныс алу үдерісін сызба түрінде бейнелеңдер және сызба арқылы түсін.
діріңдер.
2. өсімдік энергияны қайдан алатынын және не үшін қолданатынын сызба
түрінде бейнелеп, түсіндіріңдер.
3. жануар энергияны қайдан алатынын және не үшін қолданатынын сызба
түрінде бейнелеп, түсіндіріңдер.​

👇
Ответ:
alenadevyataya
alenadevyataya
05.06.2021

ответ:

сынып: 7 қатысқандар: қатыспағандар:

сабақтың тақырыбы  

осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сәйкес)  

сабақтың мақсаттары барлық оқушылар үйренеді тыныс алу мүшелеріне салыстырмалы сипаттама бередіоқушылардың көбісі үйренеді: тыныс алудың маңызын ашадыкейбір оқушылар үйренеді: тыныс алу мүшелерінің ерекшеліктерін ашып баға береді.

бағалау критерийі  

тірі ағзалардың тыныс алуын сурет бойынша түсініп, салыстырса

тірі ағзалардың тыныс алуының маңызын талдап, олардың ерекшеліктеріне көңіл бөлсе.

тыныс алу сызбасына қарап өз ойларын айта алса.

тілдік мақсаттар *тыныс алу, өкпе, мұрын қуысы, танау тесігі, тыныс алу мүшелерінің аурулары.оқытудың тілдік мақсаты: *тірі ағзалар үшін тыныс алудың маңызына салыстырлалы сипаттама беру үшін топта жұмыс істей \айтылым, тыңдалым және жазылым дағдылары\ алады. *диалог құруға \ айтылымға қажетті сөздер топтамасы\

құндылықтарға баулу  

пәнаралық байланыс ағылшын тілінде терминдерді кіргізу. тыныс алудың салыстырмалы артықшылдықтарына сипаттама беру үшін бейнелеуден суреттер қолдану.

акт дағдыларын өздеріне қажетті ақпараттарды іздеп табуда ғаламторды қолдануда және карталар мен презентация қолдану барысында жүзеге асады.

алдыңғы білім дүниетанудан, биологиядан алған білімдерді пайдалану.5.4.2.1-тірі ағзалардың ортақ қасиеттерін сипаттау

жоспар

сабақтың жоспарланған уақыты сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері дерексөздер, ресурстар

сабақтың басы5 мин   шарлар, суреттер, доп

сабақтың ортасы

3 мин

3 мин

11 мин

5 мин

3 мин

5 мин

жаңа тақырыптың мазмұнын ашу:  

топтық жұмыс: 1 – тапсырма:

і топ: тыныс алудың ағза үшін маңызы.

іі топ: 69 – суретті талдау.

ііі топ: жануар энергияның қайдан алатының және не үшін қолданатынын сызба түрінде бейнелеп , түсіндіреді.

әр топ берілген тапсырмаларын ерекшелігі мен маңыздылығын «галлерея әдісі» арқылы жарнамалайды. (алдымен топтарға мәтін таратылып беріледі)критерий

тыныс алу мүшелері туралы өз ойларын айта алады

берілген сызбаны талдай алады

тапсырма2. жеке жұмыс«тыныс алу» кестесін толтыру.

критерий

тыныс алу мүшелерін құрылысын зерттеу арқылы түсінгенің айта алады.

олардың пішініне көңіл бөлу арқылы орналасу ретін ажырата алады

тапсырма №3 топтық жұмыс«kahoot» интернет бағдарламасы арқылы 10 тест тапсырмасын орындайды. kahoot бағдарламасы арқылы оқушылар ойларын тез жинақтайды.

акт тиімді пайдалану жолдарын біледі

акт арқылы білім деңгейін бағалайды

бейнеролик

таратпа материалдар, плакат, маркер, суреттер

таратпа материалдар

интербелсенді тақта

сабақтың соңы10 мин

сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: "аралдар әдісіәр оқушы өзі тандаған аралға барып, стикерге өз ойын жазады.

әр тапсырманың соңында смайликтер арқылы оқушылар қалыптастырушы баға қойылып отырды.  

стикер  

чемодан, еттартқыш, қоқыс себеті

саралау бағалау

денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.

оқушыларға тапсырмаларды құрастырған кезде: - оқу мақсатын орындалуы ескерілді; -оқушының меңгеру деңгейі басшылыққа алынды;  

оқушылардың жаңа материалды қаншалықты түсінгендігін бағалау үшін әр тапсырмаға нақты дескрипторлар қойылды. оқушыларға өз-өздерін бағалауға мүмкіндік берілді.

сабақ барысында тапсырмаларды құрастыруда, бұл тапсырмалар оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігіне кері әсер етпеуі ескерілді. сабақ барысында оқушылардың тек оқу үдерісімен айналысуы қатаң бақыланды.оқушылардың зейінін жоғалтып алмау үшін сергіту сәті өткізіліп,жағымды психологиялық ахуал қалыптастырылды.сабақта оқушылардың акт қолдану дағдылары қалыптастырылды.  

сабақ бойынша рефлексия

оқу үдерісін дұрыс ұйымдастыру үшін қойылған сабақ мақсаттары оқу мақсатына сәйкес толық, нақты және қолжетімді етіліп құрастырылды.сабақтың барлық кезеңдерінде уақытты нақты белгілеп отырғандықтан, уақыт үнемдеуде қиындық туған жоқ. бұл жаңа сабақты меңгеруге арналған тапсырмаларды еш ауытқусыз орындауға мүмкіндік берді.

қорытынды бағалаусабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? келесі сабақтарда әр деңгейдегі оқушылардың араласып, бірігіп жұмыс жасауына ықпал ететін та

4,6(57 оценок)
Ответ:
milanademidova1
milanademidova1
05.06.2021
Кароче я нечего незнаю поэтому нечего да не нечего да бір моншақтың диаметрі шамамен алғанда географиялық координаталар арқылы географиялық орны жер асты суларымен толысады да я прав мен же время на батыровскии поворот да я прав мен сені ө да
4,8(33 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
polina1165
polina1165
05.06.2021

Антропогенные факторы.

Объяснение:

В экологии существуют так называемые антропогенные факторы окружающей среды, то есть, когда человек оказывает влияние на окружающую среду, в результате чего, в природе возникают изменения, причем люди могут влиять на природу как отрицательно, так и положительно. Примеров отрицательного воздействия довольно-таки много: вырубка лесов, загрязнение водных ресурсов, сброс из-за очистных сооружений фабрик и заводов в воду, также загрязнение нефтепродуктами и бытовыми отходами. Вцелом,человек может влиять на окр. среду в обширных масштабах и не только. Но факт того, что человек оказывает огромное влияние на природу, даже ОДИН, остается неоспоримым.
4,8(29 оценок)
Ответ:
elleonoel
elleonoel
05.06.2021
1)соединительная ткань - обладает еще больше разнообразием . К ним относятся опорные ткани - хрящевая и костная, жидкая ткань - кровь , эластичная рыхлая соединительная ткань , разделяющая мышечные волокна , жировая ткань , плотная соединительная ткань , входящая в состав сухожилий.
Все эти разнообразные ткани имеют общую особенность - наличие хорошо развитого межклеточного вещества , определяющего механические свойства ткани . В костной ткани оно  твердое и прочное , в хрящевой - прочное и эластичное. В крови оно жидкое , так как выполняет транспортную функцию .

Соединительная ткань встречается в оболочках органов которым приходится сильно растягивать: в матке, желудке , кровеносных сосудах и пр. Благодаря соединительной ткани кожа может смещаться относительно мышц и костей , к которым прикреплена.

2) Мышечная и нервная ткань. Мышечная и нервная ткань реагируют на раздражение по- разному: нервная ткань вырабатывает нервные импульсы - электрохимические сигналы. С их она регулирует работу клеток , связанных с нею . Мышечная ткань сокращается. Таким образом, нервная ткань обладает возбудимостью и проводимостью: при возбуждении проводит нервные импульсы. А мышечная ткань обладает возбудимостью и сократимостью

Еще есть разновидности мышечной ткани. Их три : гладкая,
поперечнополосатая и сердечная

Все что помнил , написал
4,5(10 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ