Життєва форма рослин — морфологічна будова рослин, що склалася у процесі еволюції і відображає у зовнішньому вигляді їх пристосування до умов життя.
Є ряд класифікацій життєвих форм рослин, в основі яких лежить різний підхід до їх вивчення.
Термін «життєва форма» щодо рослин був запропонований в 80-х рр. XIX століття відомим данським ботаніком Вармінгом (1884). Він розумів під цим поняттям «форму, в якій вегетативне тіло рослини (індивіда) знаходиться в гармонії із зовнішнім середовищем протягом всього його життя, від колиски до труни, від сімені до відмирання».
Таке визначення виявилося дуже ємним. По-перше, воно підкреслювало, що життєва форма рослини не залишається постійною, а може мінятися у міру дорослішання і старіння. По-друге, у визначенні сказано, що найважливішу роль в становленні життєвої форми відіграє зовнішнє середовище. Але це, звичайно, не означає, що життєва форма будь-якої рослини нескінченно пластична і залежить тільки від безпосередньо діючих в даний момент умов. Кожен вид рослин реагує на зовнішні дії в рамках своїх спадково закріплених можливостей. Суниця, наприклад, не стане розлогим деревом навіть за найсприятливіших для росту і галуження умов. Кажучи про гармонію із зовнішнім середовищем, ми маємо на увазі, що в життєвій формі кожного виду, що склалася, виявляються риси спадкової, виробленої в процесі природного відбору пристосованості до певного комплексу зовнішніх чинників.
Поняття «Життєва форма» та «форма росту» вживаються як синоніми, незважаючи на спроби прив'язати поняття форми росту до типів галуження.[1] Більшість систем життєвих форм розроблені лише для судинних рослин.
Объяснение:
1)Почему присутствие в моче белка или сахара указывает на заболевание почек?
Основной структурной и функциональной единицей почек является нефрон, который представляет собой капсулу из эпителиальной ткани, окружающую клубочек капилляров. Первый этап образования мочи - фильтрация. Кровь под большим давлением поступает в капиллярный клубочек. Плазма крови, под действием этого давления продавливается сквозь стенку капилляра, стенку капсулы и попадает в полость капсулы. Строение стенок и клубочка, и капсулы таково, что в нормальном рабочем состоянии через них могут пройти низкомолекулярные вещества, например вода, неорганические вещества, глюкоза и т. д. Белок же является высокомолекулярным веществом, то есть имеет большую молекулу и большую массу этой молекулы. Если повреждений почки нет, белки остаются в капилляре и в мочу не попадают. Если есть серьезная дисфункция или дефект в строении, только тогда молекула белка может проникнуть в мочу. Сахар, в отличие от белка, проходит в капсулу нефрона, но вторая стадия образования мочи - обратная реабсорбция, то есть обратное всасывание нужных веществ из первичной мочи, забирает сахар обратно в кровь. Глюкоза ценный продукт и в нормальном состоянии полностью реабсорбируется обратно в кровь. Если она поступила в мочу, значит есть заболевание почек .
Установите соответствие
Слои кожи
А) Эпидермис
б)ДЕРМА
В)ГИПОДЕРМА
Структура слоев кожи
1.сальные железы = б)ДЕРМА
2. ороговевший слой кожи = А) Эпидермис
3. сальные железы = б)ДЕРМА
4. рецепторы = б)ДЕРМА
5. пигментный слой кожи = А) Эпидермис
6. кровеносные сосуды б)ДЕРМА
7. волосяные луковицы = б)ДЕРМА
8. жировая ткань= В)ГИПОДЕРМА
Пояснения: кровеносные сосуды есть и в гиподерме и в дерме
При наружном оплодотворении половые клетки сливаются вне организма самки