Внутрішній вміст клітини оточує поверхневий апарат.
До його складу входять плазматична мембрана, надмембранні та підмембранні структури. Поверхневий апарат клітини захищає внутрішній вміст від несприятливих впливів довкілля, забезпечує обмін речовин між клітиною і навколишнім середовищем. Клітини різних груп організмів мають відміни у будові поверхневого апарату. Ви пригадуєте, що клітини бактерій, грибів і рослин оточує клітинна стінка, тоді як клітини тварин її не мають.
Цитоплазма (від грец. китос та плазма - виліплене) - це внутрішнє середовище клітини, розташоване між плазматичною мембраною і ядром. Вона становить собою колоїдний розчин органічних і мінеральних сполук, характеризується відносною сталістю будови, хімічного складу та фізичних властивостей. Основа цитоплазми (її матрикс) - це гіалоплазма (від грец. хіалос - скло) - безбарвна колоїдна система клітини. До її складу входять розчинні білки, РНК, полісахариди, ліпіди і певним чином розташовані клітинні структури: мембрани, органели, включення.
Клітинні мембрани обмежують різноманітні органели і ділять, таким чином, цитоплазму на окремі функціональні ділянки. Така система внутрішньоклітинних мембран забезпечує одночасний перебіг багатьох несумісних біохімічних процесів
только это откопал
Объяснение:
Для удобства жизни и перемещения по деревьям у обезян развились сильные руки и ноги, с пятью пальцами, позволяющие с легкостью забираться на деревья и перепрыгивать в ветки на ветку. Так же, в прыжках и маневрах обезянам длинный мускулистый хвост, который выдерживает большие нагрузки и при маневрах.
У обезян хорошо развиты зрение и слух, они хорошо различают прредметы и животных сквозь листву, чтобы заранее заметить опасность.
Благодаря небольшим размерам и весу они могут проводить на деревьях практически всю жизнь.