Одним из самых известных растений семейства крестоцветных является капуста огородная (Brassica oleracea). Она двулетняя. В первый год развития появляется стебель и листья. Затем нужно высадить кочаны капусты, чтобы получить семена. Стебли вырастают до 60-120 см.
1) корневая система стержневая
2) жилкование сетчатое. Величина верхних и нижних листьев почти всегда разная. Нижние листья — лировидные, черешковые. Верхние — продолговатые, сидячие, зубчатые. Покрывает листья восковой налёт.
3). Растения семейства крестоцветных обладают небольшими по размеру или даже мелкими цветками. Цветки составляют соцветие кисть. Цветки светло-жёлтого цвета, находятся в редких вытянутых кистях. Hаличие чашечки, состоящий из 4 чашелистиков, венчика с 4 размещённых крест-накрест, свободных лепестка. Кроме того, имеется один пестик и шесть тычинок. Стручки узловатые, прямостоячие, удлиненные. Семена гладкие, буроватого оттенка, в форме шара.
Пастушья сумка обыкновенная, латинское название Capsella bursa-pastoris, травянистое однолетнее растение с простыми или ветвистыми одиночными прямостоящими стеблями высотой 20-50см, относится к семейству крестоцветных
1. корневая система стержневая
2. жилкование сетчатое. Листья прикорневые и стеблевые, различаются по форме. Прикорневые листья черешковые, имеют удлиненную форму, стеблевые листья очередные, более мелкие по размеру, продолговато-ланцетовидные, в верхней части стебля листья линейные со стреловидным основанием
3. Цветы мелкие, белые, правильной формы, собранные в кисти.
Объяснение:
Рослини і тварини мають багато спільного, але водночас вони кардинально відрізняються. Які відмінності є корінними, а які — похідними? Мабуть, найголовнішим є питання про обмін речовин. Рослини є автотрофами, а тварини — гетеротрофами. Це зумовлює всі інші їхні особливості.
Тварини, так само як і представники рослин, грибів, дроб’янок, мають усі ознаки живих організмів. Їм властиві обмін речовин (живлення, дихання, виділення), ріст, розвиток, рух, розмноження та подразливість. Вони складаються з клітин. У чому ж причина такої принципової подібності? У спільному походженні. Імовірно, у далекому минулому сучасні організми мали спільних предків.
За тривалий час еволюції між представниками різних царств не тільки збереглася подібність, але й накопичилися відмінності.1. Уявіть тигра, який накидається на свою жертву; корову, що мирно жує траву; паразитичного черв’яка, який поглинає поживні речовини всією поверхнею тіла... На перший погляд, нічого спільного. Проте ці тварини живляться готовими органічними речовинами, які надходять до їхнього організму з їжею. Вони ге-теротрофи! Більшість тварин є гетеротрофами, а рослини — автотрофами. Це основна відмінність тварин від рослин. Гетеротрофами також є більшість дроб’янок, деякі рослини-паразити та всі гриби. Гетеротрофи — організми, які отримують готові органічні речовини з їжею, автотрофи — організми, які синтезують органічні речовини з неорганічних у своєму тілі.
2. На відміну від більшості рослин, грибів, багатьох бактерій, тварини здатні самостійно пересуватися. У процесі еволюції в них з’явилися спеціальні органи руху: крила — у птахів, плавці — у дельфінів, бігальні кінцівки — у гепардів тощо.
3. Клітини тварин відрізняються від клітин рослин, грибів і дроб’янок. Найголовніші відмінності — це відсутність твердої клітинної оболонки, пластид і вакуолі з клітинним соком.
4. Організми більшості тварин, на відміну від рослин, грибів і бактерій, мають системи органів (дихальну, кровоносну, нервову та ін.), які забезпечують ефективніший обмін речовин.
5. Рослини здатні до необмеженого росту впродовж свого життя, а у більшості тварин ріст обмежений. Вони ростуть лише до певних розмірів.
Всі нові види утворюються зі старих. Відбувається це на основі адаптивних перетворень популяцій виду або при отриманні гібридів різних видів.
Объяснение:
Найбільш поширене дивергентное видоутворення - розбіжність вихідного виду на два або кілька нових.
Протилежним йому є шлях об'єднання різних видів в новий на основі гібридизації.
Шляхи видоутворення:
• А → В, С дивергентное;
• А + В \u003d С гібридогенного;
• А → В Філетична.
Гібридогенного видоутворення характерно для рослин. Основн видоутворення тварин - дивергентное і Філетична.
(честно, я не сильно знаю эту тему и поэтому чем могу)