Лабораторная работа «Цепи питания обитателей аквариума»
Задание: составьте две схемы пищевых цепей аквариума, в котором обитают карась, улитки (прудовик и катушка), растения (элодея и валлиснерия), инфузория-туфелька, сапрофитные бактерии.
Объясните, что произойдет в аквариуме, если из него удалить моллюсков.
розташоване асиметрично в нижньому середньому середостінні. Серце є біологічним насосом, при ритмічному скороченні якого забезпечується кровообіг в організмі. Під час діастоли, коли стінки серцевих камер розслаблені, кров засмоктується, а при систолі (скороченні стінок серця) кров нагнітається у кровоносну систему. Поздовжня вісь серця йде косо згори донизу, справа наліво і ззаду наперед, вона нахилена у дорослих людей нормостенічної статури приблизно під кутом 40° до стрілової і лобової площин. Серце в грудній порожнині обернене так, що його правий венозний відділ розміщений більше допереду, а лівий артеріальний відділ – донизу.
У серці людини виділяють чотири поверхні і правий край:
груднинно-реброву поверхню, або передню поверхню вона випукла і обернена до груднини та ребер;
діафрагмову поверхню, або нижню поверхню вона сплощена і прилягає до діафрагми; в клініці цю поверхню називають задньою;
–праву і ліву легеневі поверхні , тобто бічні поверхні, що прилягають до легень; правий край – гострий, він утворюється при переході передньої поверхні серця в нижню і належить до правого шлуночка.