М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kerikan
kerikan
10.12.2021 05:10 •  Биология

Выписать признаки и представителей; Хордовых, Бесчерепных и Позвоночных

👇
Открыть все ответы
Ответ:
maks2324
maks2324
10.12.2021

Відповідь:Рослинні клітини — еукаріотичні клітини, однак кількома своїми властивостями вони відрізняються від клітин інших еукаріот. До їх відмінних рис відносять:

Велика центральна вакуоль - простір, заповнений клітинним соком і обмежений мембраною — тонопластом[1][2]. Вакуоля грає ключову роль в підтримці клітинного тургору, контролює переміщення молекул з цитозолю в виділення клітини, зберігає корисні речовини і розщеплює відслужилі старі білки і органели.

Є клітинна стінка, що складається головним чином з целюлози, а також геміцелюлози, пектину і в багатьох випадках лігніну. Вона утворюється протопластом поверх клітинної мембрани. Вона відмінна від клітинної стінки грибів, що складається з хітину, і бактерій, побудованої з пептидоглікану (муреїну). Клітинна стінка має безліч функцій, від яких залежить життя рослини. До таких функцій належать: забезпечення протопласта, або живої клітини, механічним захистом; забезпечення пористого середовища для циркуляції і розподілу води, мінералів та інших дрібних поживних молекул; забезпечення жорсткими будівельними блоками, з яких можуть бути отримані стабільні структури вищого порядку, такі як листя та стебла, і забезпечення середовища регуляторних молекул, які відчувають присутність патогенних мікробів і контролюють розвиток тканин.[3]

Спеціалізовані шляхи зв'язку між клітинами — плазмодесми[4], цитоплазматичні містки: цитоплазма і ендоплазматичний ретикулум (ЕПР) сусідніх клітин повідомляються через пори в клітинних стінках[5].

Пластиди, у тому числі найважливіші — хлоропласти. Хлоропласти містять хлорофіл, зелений пігмент, який поглинає сонячне світло. Як і мітохондрії, чий геном у рослин містить 37 генів[6], пластиди мають власні геноми (пластому), що складаються з близько 100—120 унікальних генів[7]. Як передбачається, пластиди і мітохондрії виникли як прокаріотичні ендосимбіонти, які оселилися в клітині[8].

Розподіл клітин (мітоз) наземних рослин і деяких водоростей, особливо харових (Charophyta)[9].

Чоловічі статеві клітини мохів і папоротеподібних мають джгутик, схожий зі джгутиком сперматозоїдів тварин[10][11], але у насіннєвих рослин — голонасінних і квіткових — вони позбавлені джгутика[12] і називаються сперміями.

З властивих тваринній клітині органел в рослинній відсутні тільки центриолі[13].

Пояснення:

4,5(4 оценок)
Ответ:
looooooooollll
looooooooollll
10.12.2021
На свере Евразии и Американского континента простираются просторы Тундры не найти на Земле более суровых мест : зимой,когда дуют пронзительные ветры и метёт колючая пурга, температура в тундре может отпускаться до - 40°С и даже ниже, а летом не поднимается выше +10°С.
Растительный покров тундры - это разнообразные лишайники (в том числе и олений корм - ягель), мхи, осоки, низкорослые кустарнички и кустарники (карликовая берёзка, полярные ивы и т.п.). Но эта скудная растительность - вполне достаточная кормовая база для пропитания тундрового населения.
Порой кажется, что тундра - безжизненная равнина, на просторах которой разбросаны многочисленные водоёмы. На самом деле тундра полна жизни, животный мир этой природной зоны богат и разнообразен.
Коротким полярным летом тундра оживает. В это время сюда прилетает огромное количество птиц разных, которые составляют большую часть животного населения. На побережье материков и скалистых арктических островах птицы разных видов, питающиеся морской рыбой, образуют огромное совместные поселения - птичьи базары. Здесь гнездятся кайры и чистики, гагары и чайки. Их гнезда очень часто разоряют другие птицы, например По берегам многочисленных озёр гнездятся гуси, кулики, утки и многие другие перелётные птицы, которые из года в год прилетают сюда, чтобы вывести птенцов.
Однако лето в тундре скоротечно... И вот уже птицы собираются в дальнюю дорогу - за многие тысячи километров, на юг. А некоторые пернатые, например полярная сова и тундряная куропатка, остаются в тундре зимовать.
Помимо птиц в тундровой зоне обитает достаточно много млекопитающих. Например, в тундре живут мелкие грызуны - лемминги, на которых охотятся песцы и совы. В северных районах, которые называют арктические пустыней, среди снега и льдов прекрасно чувствует себя самый крупный наземный хищник - белый медведь, добычей которого становятся тюлени.
Как видно, в тундре, несмотря на всю суровость ее климата, обитает много животных, которые прекрасно при к жизни в таких тяжёлый условиях
4,4(31 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ