Група крові — це генетично наслідувані ознаки, що не змінюються протягом життя за природних умов, та опис індивідуальних антигенних характеристик еритроцитів, які визначають за до методів ідентифікації специфічних груп вуглеводів і білків, уміщених до мембрани еритроцитів людини або тварини. Г.к. також характеризує системи еритроцитарних антигенів, або аглютиногенів (речовин, які організм людини розглядає як чужорідні, потенційно небезпечні, проти яких починає виробляти власні антитіла; див. Аглютиногени), які контролюються певними локусами (конкретна ділянка в хромосомі), що містять різну кількість алельних (варіанти послідовності нуклеотидів ДНК у локусі) генів, таких, напр., як A, B і 0 у системі AB0. Наявність у людей різних Г.к. зумовлена генетичними чинниками, які містяться у довгому плечі 9-ї хромосоми.
а - ген албинизма, генотип аа
Вероятность рождения девочки-альбиноса - ?
________________________________________________________
У Джалиля и Сауд не может родиться девочка альбинос , так как содержащийся в генотипе у Джамиля ген нормальных потовых желез
Р: ♀
х ♂ ![X^{B} Y](/tpl/images/0902/4534/f9d04.png)
G:
х ![X^{B}, Y](/tpl/images/0902/4534/dedfc.png)
F:А вот у пары Лейла и ее дядя-альбинос может родиться девочка-альбинос без потовых желез. Рассматриваем только вариант рождения девочек.
Р: ♀
х ♂ ![aa X^{b} Y](/tpl/images/0902/4534/19666.png)
G:
х
Только девочки, вероятность в %F:
Значит вероятность 12,5% получить наследство есть у дочери покойного шейха Лейлы, которая вышла замуж за своего дядю альбиноса без потовых желез.