1.Почему голосеменные получили такое название ?
1 вариант ответа :Голосеменные получили такое название из-за открытых семян
2 вариант ответа: Название указывают на главную отличительную черту этих растений , а именно на то , что семена не имеют замкнутого вместилища и только прикрыты чешуёй .
2.каковы основные признаки голосеменных растений ? Чем их строение отличается от строения папоротников?
ответ:Голосеменные имеют стебель, корни и листья . В отличии от папоротников, которые размножаются спорами(спора состаит из одной клетки ) , голосеменные образуют семена (семена многоклеточной структуры), с которых они размножаются и распространяются .
3.В чём преимущества семян перед спорами ? Каково значение голосеменных растений ?
ответ: Семя обладает достаточным количеством питательных веществ , поэтому оно имеет большие шансы для прорастания . Для спор обязательно наличие воды, а для семян нет . Также семя распространятся на огромные теретории , в отличии от спор.
Географічне видоутворення (алопатричне) відбувається внаслідок географічної ізоляції у випадках виникання географічних перешкод (гірські хребти. вода) або в результаті розселення популяцій вихідного виду за межі ареалу. Географічне видоутворення є найпоширенішим типом видоутворення.
Існує багато прикладів географічного видоутворення. Це і класичн Ч. Дарвіна над різноманіттям в’юрків на островах Галапагосу, і величезний матеріал, накопичений систематиками. Для пояснення фактів географічного видоутворення слід ураховувати дані палеогеографії (науки про будову земної поверхні минулих епох) та геології (науки про будову Землі). Наприклад, у Північній Америці живуть види бобрів і норок, близькі до євразійських. За геологічними даними, кілька сотень тисяч років тому Азія та Північна Америка були з’єднані суходольним містком. На їхній спільній території жили одні й ті самі види бобрів і норок- Після утворення Берингової протоки внаслідок географічної ізоляції євразійські та американські популяції цих тварин перетворилися на окремі види.