М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
спрос3
спрос3
14.09.2020 18:16 •  Биология

Яке значення має адаптація сенсорних
систем для життєдіяльності людини?

👇
Ответ:
lerafedunenko
lerafedunenko
14.09.2020

Объяснение:Система, яка забезпечує сприймання, передачу і перероблення інформації про явища навколишнього середовища, називають аналізатором, або сенсорною системою (від лат. sensus - відчуття, сприйняття). Вчення про аналізатори розроблене І.П. Павловим. Аналізатор, за вченням І.П. Павлова, складається з трьох нерозривно зв’язаних відділів:

1) рецептора — периферичного сприймального апарату, який сприймає подразнення і перетворює його в нервовий процес збудження;

2) провідника збудження — доцентрового нервового волокна, яке передає збудження в головний мозок;

3) нервового центру — ділянки кори головного мозку, в якій відбувається тонкий аналіз збудження і виникають відчуття.

4,4(47 оценок)
Ответ:
Рыжик151
Рыжик151
14.09.2020

Значення сенсорних систем для організму людини Що таке сенсорні системи? Сенсорна система — спеціалізовані органи, через які нервова система отримує подразнення із зовнішнього і внутрішнього середовищ і сприймає ці подразнення у вигляді відчуттів. Показники органів чуття є джерелом наших уявлень про оточуючий світ. Діяльність сенсорної системи відображає зовнішній матеріальний світ, що дає змогу людині не тільки пристосуватися до оточуючого середовища, а й пізнавати закони природи та активно змінювати це середовище. Органи чуття забезпечують такі основні види чутливості: зір, слух, нюх, смак, дотик, рівновагу та відчуття положення тіла у пропріоцепцію). Без всього цього життя людини було б складним, або неможливим. Наприклад, завдяки дотику, людина може визначити фізичні властивості предметів, такі як форма, твердість, м’якість, характер поверхні, тепло або холод, орієнтуватися в темряві, блискавично реагувати на загрозливу небезпеку. Завдяки нюху  людина відрізняє недоброякісну їжу, вловлює появу в повітрі шкідливих для її здоров’я домішок. Завдяки смаку людина може визначити якість їжі. Саме смак сприяє виділенню травних соків і проходження процесу травлення в цілому. Завдяки слуху розрізняють звуки довкілля. Людина спроможна визначити напрямок звуку з джерела, що дає змогу орієнтування в навколишньому середовищі, а також висоту, тембр, силу звуку. Слух є одним із чуттів людини, які сприяють психічному розвитку повноцінної особистості.  Завдяки аналізатору контролю рівноваги і положення тіла забезпечується прямоходіння. Завдяки зору ми бачимо оточуючий світ, читаємо та вчимося. Сенсорна система виконує такі основні операції з сигналами: виявлення, розрізнення, передача і перетворення, кодування, детектування ознак, впізнання образів. Значення сенсорних систем виходить з перерахованих функцій. Виявлення та первинне розрізнення сигналів забезпечене спеціальними рецепторами, впізнання та детектування сигналів – нейронами кори великих півкуль, передача, кодування і перетворення сигналів – нейронами всіх верств сенсорних систем. Сенсорні системи відіграють важливу роль для збереження цілісності організму при його повній взаємодії з мінливим зовнішнім середовищем. Для людини, яка живе в соціальному середовищі, особливо важливі слуховий і зоровий аналізатори. Адже завдяки їм сприймається до 90% інформації з навколишнього світу. Вона надходить в мозок людини через слухові і зорові канали. Також і в спорті: для досягнення цілей важливо розвивати всі почуття нюху, зору і слуху, щоб досягти результатів. Сенсорні системи забезпечують пристосувальні реакції організму у відповідь на дію подразників зовнішнього і внутрішнього середовища. Вони відповідають за формування психічного здоров’я людини, а також сприяють поліпшенню стану пам’яті.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/znachennia-sensornykh-system-dlia-orhanizmu-liudyny/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Объяснение:

4,7(62 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
русанин
русанин
14.09.2020
1. Растение питается, то есть поглощает из внешней среды определенные вещества и усваивает их, превращая в вещества своего тела.2. Растение дышит, поглощает из атмосферы кислород и выделяет в нее углекислый газ, гак же как это происходит у животных и человека.3. Растение растет, постепенно увеличивается в размерах, образует новые органы. Оно развивается: вновь образующиеся органы не повторяют в точности те, что возникли ранее. С возрастом изменяются и формы листьев, и другие признаки, а самое главное — у цветковых растений кроме вегетативных формируются к репродуктивные органы.4. Растения размножаются, то есть производят потомство, как и все другие живые организмы.5. Растение отвечать на изменения условий среды и при к ним. Например, при недостатке воды они закрывают устьица, перед наступлением зимы сбрасывают листья и т. д.А некоторые растения специально при к жизни в крайне неблагоприятных условиях: в сухих пустынях, холодных тундрах и высокогорьях и т. д.
4,6(74 оценок)
Ответ:
StEInN2
StEInN2
14.09.2020
Хрящевые рыбы.
Наиболее яркие представители хрящевых рыб- это акулы ,скаты ,Для хрящевых рыб характерно живорождение ,а так же в отличие от всех рыб у хрящевых рыб нет плавательного пузыря.Его заменяет печень.К примеру у акулы она составляет прримерно 25% от общей массу тела.Хрящевые рыбы должны находится в движении ,чтобы опускаться и подниматься на дно.Так же у этих рыб жабры открываются наружу жаберными щелями ,а (жаберных) крышек у них нет.
У хрящевых рыб так же особое строение зубов( они ребристые),а так же они имеют особую кожу.Если смотреть под увеличением,то можно заметить ,что они похожи на пластиниик ,однако при соприкосновении они жесткие.Эти чешуйки состоят из дентина (так же как и наши с вами зубы)Так же потерянные чешуи не восстанавливаются.
Сейчас большинство этих рыб находится на грани вымирания из-за охоты на окульи плавники (для супа в Австралии готовят), а так же из-за высокосодержимого в печени витамина А(применяется в лечебных целях)
4,8(54 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ