Токсини грибів по-різному діють на організм, викликаючи відповідні наслідки.
Отруєння грибами залежить від характеру вегетації грибів, тому має чітко виражений сезонний характер, як правило, з травня по жовтень, іноді, в теплі роки, в листопаді.
Найнебезпечнішим грибом вважається бліда поганка і її різновиди, при отруєнні її токсинами реєструється до 99% летальності потерпілих. Це гриб з гепатонефротоксичною дією: при вживанні його в їжу страждають печінка, нирки, епітелій кишечника та ЦНС. Умовно-їстівними грибами також можна отруїтися при неправильному їх приготуванні, таке отруєння часто виявляється гастроентерологічною симптоматикою.
Діти сприйнятливіші до дії токсинів грибів. Це пов'язано з недосконалістю детоксикаційних механізмів дитячого організму. Крім того, не слід забувати, що при однаковій кількості з'їдених грибів, у дитини на одиницю маси тіла доводиться вища концентрація токсину.
Перші симптоми отруєння грибами: біль в животі, нудота, блювота, діарея, зневоднення організму. Якщо ці симптоми виражені особливо сильно, а до не надана своєчасно, то пацієнт може загинути.
При отруєнні грибами гастроентеротропної дії захворювання виявляється через 2-3 години після вживання грибів і зазвичай обмежується явищами гастроентероколіту. При отруєнні грибами з гепатонефротоксичною дією перші симптоми отруєння розвиваються не раніше, ніж через 6 годин з моменту вживання, іноді через 8-10 годин, рідше – 2-3 доби.
По особливостях перебігу захворювання можна з великою часткою ймовірності припустити, якими грибами отруїлася людина, і на основі цього розробити найбільш ефективну тактику лікування.
Кожна людина має усвідомити, що дикорослі гриби, в першу чергу, повинні розглядатися як продукти високого ризику небезпеки не тільки для здоров’я, а й для життя.
1)палеонтологические(Ископаемые остатки и отпечатки (окаменелости) древних организмов показывают, как шло их историческое развитие (эволюция).) 2)Оно свидетельствует о том, что птицы произошли от пресмыкающихся. 3)1.Развитие и рост зародышей птиц и пресмыкающихся идет под яйцевой оболочкой. 2.У зародыша птиц как и у зародыше пресмыкающихся передние и задние конечности в первые недели развития имеют одинаковый размер. 3.В первые недели зародыш птиц имеет хвост.Хвостовые позвонки длинные 4.Зародыш птиц как и зародыш пресмыкающихся имеет в первую неделю большую голову. Вывод: на основе сходства зародышей птиц и пресмыкающихся указывает на их родство. 4)Все четвероногие – амфибии, рептилии, млекопитающие имеют по пять пальцев на конечностях. Даже у тех видов, у которых во взрослом состоянии имеется меньше пяти пальцев (в копыте лошади, например), в эмбриональном периоде все равно закладываются все те же 5 пальцев. Общность строения объясняется общностью происхождения – все четвероногие позвоночные происходят от общего предка, который имел 5 пальцев. Это заключение, сделанное на основе данных сравнительной анатомии, подтверждается палеонтологическими данными.
Объяснение: