М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Смамойспал123
Смамойспал123
28.11.2020 19:33 •  Биология

Обґругтуйтеосновні правила розумової діяльності людини

👇
Ответ:
zaharovdv73
zaharovdv73
28.11.2020

1. Поступовість

У всякий працю треба входити поступово.

Людина, яка протягом довгого часу не займався важкою фізичною працею, взявшись за роботу, дуже скоро втрачає сили, стомлюється і виснажується. Перші дні праці відгукуються дуже болісно: у всьому тілі розвивається своєрідне, неприємне відчуття втоми, виявляється тремтіння м'язів, іноді порушується помітним чином загальне харчування організму, справа доходить до явно патологічних явищ. У наступні дні людина поступово втягується в працю, він стає для нього вже не таким виснажливим і, в той же час, щоденна продуктивність праці зростає. Точно так само і в сфері розумової праці успіх забезпечується тільки в тому випадку, якщо працівник входить у справу, не налягаючи занадто сильно відразу, а розвиваючи свої сили поступово.

2. Мірність

Друга умова плідності розумової праці полягає в мірності і ритмі роботи. У свідомості давніх працю, терпіння у справі і дисциплінована мірність роботи шанувалися за чесноти майже урочисті, як єдино надійна основа здорового мислення. «Справа - якір для думки, і тільки воно дає думки надійне напрямок», бо «спокій тіла дає свободу думки крутитися», тобто робить її млявою і розкиданої; всяке діло красить своїм темпом і заходом: «всяку річ фарбує захід, а без міри звертається на шкоду і те, що шанується прекрасним».

3. Послідовність

Звична послідовність і систематичність діяльність. Залежить це від об'єктивних умов роботи і від ступеня пристосованості працівника до даної справи. При ходьбі по піску, по снігових заметах, по зледенілій дорозі ми скоро утомляемся, тому що при цьому наші м'язи скорочуються незвичайним порядком. Тому для справи треба вибирати собі гладку і тверду «стежку», мірно по ній крокувати.

4. Чергування

Чергування праці і відпочинку. При недотриманні цієї умови, тобто коли людина, відчуваючи втому, не звертає на це ніякої уваги і продовжує працювати як і раніше, згодом вже і дуже тривалий відпочинок не буде здатна відновити нормальну м'язову працездатність. Те ж гається і в розумовій сфері.

Можна навести чимало прикладів того, як видатні працівники думки вміють розподіляти свою розумову роботу. Відома вражаюча працездатність Наполеона I в пору його найбільш кипучої діяльності. Він починав робочий день з огляду справ моменту, наприклад, з обмірковування військових питань. Потім він переходив до питань міжнародної політики; потім до питань фінансовим, економічним, юридичним і т. д.Володіючи витривалою організацією, Наполеон, крім того, економізована свої сили, методично чергуючи предмети уваги протягом цілого дня;  завдяки цьому він не відчував втоми і розвивав величезну і разюче плідну діяльність.  За його власними словами, займаючись по черзі всіма цими питаннями, він як би висував послідовно один за іншим ящики свого столу і, нарешті, засунувши останній ящик, спокійно засинав.

5. Виховання звички

Виховання в собі звички до систематичної роботи.  Кожен молодий організм в нормальних умовах носить в собі величезний запас сил і задатків.  Звичайно лише частина цих сил і задатків дійсно здійснюється і утилізується в подальшому житті людини і, в більшості випадків, лише частина незначна.  Нагальне питання полягає в тому, як використовувати якомога повніше той багатий запас сил, який закладений в нашу організацію з молодих років.

... в період свідомої особистої роботи напрямок і загальний характер нервово-психічної діяльності можуть бути в значній мірі змінені свідомим формуванням в собі шляхом вправи певних навичок і звичок.  Те, що набувається шляхом свідомо-навмисного вправи і праці, опускається потім нижче порога свідомості і стає несвідомим, що зміцнилися навиком, який діє потім без участі свідомості і часом навіть ще краще, ніж при втручаннях з боку свідомості.

Це те що треба?

4,7(38 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
lusine07
lusine07
28.11.2020

1. Описать органоиды по плану.а) Функции б) Строение в) Химический состав

Ядро.

а) Хранение и передача наследственной информации. Формирование иРНК для синтеза белковых молекул.

б) Окружено внешней и внутренней мембраной. На внешней мембране находяться рибосомы. Внутри есть ядрышко. Заполнено нуклеоплазмой.

в) Состоит из ДНК, РНК и белков. Мембраны имеют липидную природу.

Лизосома.

а) Расщепление питательных веществ, поступающих в клетку. Расщепление клетки путем автолиза. Аутофагоцитоз.

б) Окружена одной мембранной. Внутри содержаться разнообразные ферменты.

в) Протеолитические ферменты. Стенка из фосфолипидов.

II. Распределите характеристики соответственно органоидам клетки (поставьте буквы, соответствующие характеристикам органоида, напротив названия органоида).

1. Плазматическая мембрана - О);

2. Ядро - Н); 3); Д);

3. Митохондрии - Н); 3); К);

4. Пластиды - В); Н); 3);

5. Рибосомы - Б); И); Р);

6. ЭПС - Ж);

7. Клеточный центр - П);

8. Комплекс Гольджи -А); И);

9. Лизосомы - Л); И);

10. Жгутики и реснички - М);

III. Уберите лишнее.

Плазматическая мембрана, ЭПС, митохондрия (лишнее, поскольку двухмембранная органелла), комплекс Гольджи, лизосома.

IV. Заполните пробелы, пользуясь подсказками в скобках.

Внутренняя мембрана+наружная мембрана = митохондрия. (кристы - это складки внутренней мембраны, не знаю, как их сюда приплести, возможно, что вы что-то пропустили).

V. Выберите правильный ответ.

1. Хемосинтез происходит:

Г) в цитоплазме;

2. Образование РНК НЕ происходит в:

А) в ЭПС;

3. Рибосомы состоят:

Г) из белков и липидов;

4. Какие пластиды содержат пигмент хлорофилл?

Б) хлоропласты;

5. Крупные частицы попадают в клетку путем:

В) фагоцитоза;

VI. Определите, правильно ли данное высказывание (да - нет) .

1. Рибосома состоит из двух субъединиц. (Да).

2. Функция хлоропластов, хромопластов и лейкопластов - фотосинтез. (Нет).

3. Бактерии и грибы относятся к прокариотам. (Нет).

4. Молекула ДНК прокариотов имеет форму кольца.  (Да).

5. Органоиды — это непостоянные образования клетки.  (Нет).

6. Клеточная стенка растений состоит из целлюлозы.  (Да).

7. У прокариотов нет оформленного ядра.  (Да).

8. Жгутики и реснички различаются по длине. (Да).

4,7(1 оценок)
Ответ:
Тело кольчатых червей разделено на сегменты (метамеры, членики). С сегментацией тела напрямую связана метамерия внутренних органов - строение большинства сегментов одинаково, в них можно найти боковые ответвления кишечника, нервный узел, кровеносные сосуды, органы выделения, половые железы.

Сегментация бывает гомономной и гетерономной. Гомономная (от греч. homos – сходный, одинаковый) сегментация, или метамерия - тип сегментации у организмов, членики которых имеют одинаковое строение и выполняют сходные функции - например, у аннелид. Гетерономная (от греч. heteros – иной) сегментация характерна для организмов, у которых членики резко отличаются друг от друга по строению и выполняемой функции, например, у членистоногих.

Такую конструкцию можно представить как отсеки в подводной лодке, в каждом из которых есть все необходимое для жизни. При механическом повреждении кольчатый червь из небольшого фрагмента тела регенерировать целый организм.

(Из статьи Беллевича Ю.С.)
Сегментированность туловища дождевого червя (полный ответ ) ЗАРАНЕЕ
4,7(93 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ