Це перші наземні хребетні, котрі зберігають тісний зв'язок з водним середовищем. Розмножуються у воді (у частини видів, зокрема в поширеної в Карпатах саламандри, відоме яйцеживородіння). У процесі індивідуального розвитку земноводні проходять стадію водної личинки, що дихає зябрами. У дорослих, окрім легень, як додаткового органу дихання використовується шкіра, вкрита слизом, що також засвідчує їхній тісний зв'язок з вологими біотопами.
Всі земноводні проходять стадію метаморфозу, тобто процес перетворення водної личинки на дорослу наземну тварину. Так само як риби і рептилії, вони продовжують рости протягом всього життя та не здатні підтримувати температуру тіла, відмінною від температури навколишнього середовища.
Земноводні виникли не менше 300 млн років тому і за час існування стали досить поширеними — місця їхнього мешкання надзвичайно різноманітні, діапазон пристосування до умов дуже широкий.
Сучасні земноводні групують у три ряди:
Безногі (Gymnophiona),
Хвостаті (Caudata),
Безхвості (Anura, seu Salientia).
В Україні поширені види двох останніх груп. Найвідомішими у нас є такі види, як тритон звичайний, ропуха сіра, жаба озерна.
Усі земноводні є важливими компонентами екосистем та індикаторами стану середовища. Багато з них є об'єктом промислу. Жаби широко використовуються в біологічних дослідженнях. Вдячні дослідники поставили їм пам'ятники у Парижі та Токіо. Першими космонавтами серед хребетних також були жаби.
ответ:Школьные Знания.com
Какой у тебя во классы Биология 5+3 б
Привет доброго времени суток
1.Какие характерные особенности имеют растения семейства мотыльковых? 2.Как произрастает контакт в условиях и производной пустыни
3.Какое строение имеют цветки Янтака
4.Какой дикорастущие растения семейства мотыльковых вы знаете?
5.каково значение в сельском хозяйстве имеет бобовые растения?
6.какие виды семейства мотыльковых занесены в красную книгу Узбекистана?
Brendonlee008 3 дня назад
По больше объяснений Отметить нарушение
ответы и объяснения
Monika300607
Monika300607Середнячок
1)Растения семейства Мотыльковых имеют пять чашелистиков, 5 лепестков, 10 тычинок и один пестик.
2)По мере развития растения его корневая система всё больше разрастается вглубь. Через некоторое время длинные корни, достигают грунтовых вод.
3)Строение цветка янтака - Ч(5) Л1+2+(2) Т(9)+1 П1.
4)Солодка, псоралея, донник, астрагал, чина, люцерна синяя, эспарцет, термопсис.
5)Бобовые растения являются азотфиксаторами, на корнях своих растений они накапливают азот, который необходим в почве, для хорошего роста различных растений других культур.
6)Из рода астрагал - 37 видов, 13 видов - из рода окситропс и 8 видов - из рода копеечник.
Объяснение: