1) Первой примитивной жизнью являлись именно бактерии, которые появились более трех с половиной миллиардов лет назад. То есть, бактерии жили тогда, когда еще не было атмосферы, их среда была - водная, они являлись первой жизненной формой, поэтому они древнейшие существа.
2) Бактерии распространены в водной, почвенной и организменных (животные и человек) средах
3) Бактерии имеют форму - кокки, диплококков, стрептококков, тетракокков, стафилококков, бацил, спирилл и вибрион.
4) Положительные - используются для получения продуктов (кисломолочных, лекарств, спирта), участвуют в почвообразовании, очищают водоемы, образуют залежи полезных ископаемых
Отрицательные - приводят к порче продуктов, разрушают постройки и механизмы, вызывают цветение воды, вызывают заболевания
5) Обеспечивают обмен веществ в природе, участвуют в почвообразовании, очищают водоемы, вступают в симбиоз с грибами и растениями, образуют залежи полезных ископаемых.
Объяснение:
Объяснение:
Ми живемо на самому дні блакитного повітряного океану Землі - її атмосферного шару. Земля - це наш дім. А який він? Французький географ Елізе Реклю дуже влучно сказав: "Людина створює навколишнє середовище по своєму образу і подобі". Тобто ми маємо те навколишнє середовище, яке заслужили.
Небачено активна й здебільшого непродумана діяльність людини, супроводжувана знищенням природних ресурсів і забрудненням навколишнього середовища, призвела до того, що нині біосфера планети перебуває в критичному стані, коли до глобальної катастрофи залишилися лічені кроки.
Виникли екологічні проблеми не сьогодні й не вчора. Як свідчать стародавні літописи, ще близько 4 тисяч років тому вавілонський цар Хаммураті, а пізніше - китайські й монгольські імператори та європейські монархи вже дбали про збереження природи й видавали накази про охорону лісів, трав`яного покриву степів, водних джерел.
Українська козацька старшина, незважаючи на надзвичайне багатство нашої природи тих часів, теж уболівала за збереження довкілля й видавала ряд наказів і документів про охорону придніпровських лісів і лук, заборону спалювання лісів, браконьєрства, хижацького знищення звірів та риби.
Із розвитком цивілізації та науково-технічного прогресу, бурхливим зростанням кількості населення на Землі, обсягів виробництва та його відходів проблеми стосунків між природою та суспільством дедалі загострюються. Страшною дійсністю стали голод, отруєні річки та моря, задушливе шкідливе повітря у великих промислових центрах, загублені ліси, сотні зниклих видів тварин і рослин, загроза кліматичних аномалій, ерозія та майже повне виснаження ґрунтів у аграрних районах.
Екологічна криза грізно нависла над усім світом, вона вже "схопила нас за горло". "Екологічна бомба" уповільненої дії, яку ми, всі країни і народи, посилено начиняємо "вибухівкою" із відходів виробничої діяльності, здатна спустошити наш спільний дім - планету Земля, перетворити її на безлюдну пустелю.
Наше покоління практично в усіх куточках планети безсоромно грабує в коморах природи те, що належить дітям і онукам.
Ліквідація глобальної екологічної кризи є на сьогодні найважливішим завданням людства. Ми - люди кінця XX століття - майже ненароком для себе раптом опинились у подвійній ролі свідків і винуватців катастрофічних змін у навколишньому середовищі. Ми бачимо це, розуміємо, що це дуже серйозно, але чому ж тоді не припиняється цей страшний "марафон", що неминуче приведе людство до загибелі?
ответ:являются начальным звеном цепей питания накоплению кислорода в атмосфере, присутствуют практически во всех природных сообществах
Объяснение: