Все железы внутренней секреции человека связаны между собой и функционируют как единая система. Уровни выработки гормонов контролируются гипоталамо-гипофизарной системой по принципам прямой и обратной связи, то есть, к примеру, если в крови человека понижается уровень трийодтиронина, это улавливается рецепторами гипоталамуса, на что он реагирует выработкой тиролиберина, который поступает в гипофиз и тот начинает в ответ вырабатывать тиротропин, который поступает в кровь и, действуя на щитовидную железу, заставляет ее вырабатывать больше трийодтиронина. Такие же механизмы запускаются для торможения выработки гормонов при их повышении уровня в крови.
Генні спадкові захворювання – це група хвороб, які характерезуються зміною нуклеотидного складу ДНК-гена. Ці захворювання складають основу спадкової патології людини.
Генні захворювання можуть виявлятися у різному віці. Деякі з них виникають ще в ембріональному періоді (гемофілія, глухота), а інші – в постембріональному житті, найчастіше в дитинстві (атаксія Фрідрейха), але рідко виявляються у зрілому віці (хорея Гентінгтона) і навіть в літньому віці (подагра). Більшість генних захворювань залежать від порушення узгодженої роботи безлічі генів і чинників зовнішнього середовища. Це так звані мультифакторіальні (полігенні захворювання), до яких відносяться більшість широко поширених захворювань людини: діабет, шизофренія та інші.
Объяснение: