М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ibondarenk2013
ibondarenk2013
21.09.2021 13:37 •  Биология

Угрупування тварин міні—проект​

👇
Ответ:
Ксю11111111147
Ксю11111111147
21.09.2021

Угруповання тварин — це такий тип взаємовідносин, за якого особини утворюють стабільні групи, що займають та захищають певну територію.

Динаміка видового складу і структури угруповань відбувається постійно у зв'язку зі змінами екосистем у часі й просторі. Найбільш докладно вивченими є сезонні аспекти змін угруповань (наприклад, зміни рослинного покриву або населення птахів впродовж одного року). Добре відомими є також дослідження багаторічних зміни угруповань, до останнього часу більш відомі у великому часі: зміни флор і фаун впродовж геологічних епох або зміни в ході сукцесій. Менш дослідженими, проте наразі дуже важливими стають дослідження, пов'язані з історичними (за літописний період) змінами природи і форм природокористування (наприклад, Шарлемань Н. В.: «Природа и люди Киевской Руси»).

Останнім часом важливими і украй актуальними стали дослідження біоти та окремих локальних угруповань, пов'язані з глобальним потеплінням клімату. У галузі созології дуже актуальними стали дослідження резерватних (резерватогенних) сукцесій, тобто змін, які викликані самим заповідним режимом

Типи скупчень. Будь-яке збіговисько тварин, в якому немає ніякого прагнення окремих особин одна до одної, являє собою просте скупчення. Члени таких скупчень не об’єднані взаємо-притяганням чи якоюсь взаємодією (наприклад, збіговисько жаб в одній калюжі). Прості скупчення досить широко розпов-сюджені серед холоднокровних тварин (молюски, жаби), а та-кож серед теплокровних, які впадають у зимову сплячку (ка-жани).

Розрізняють контактні і дистантні скупчення тварин. Контактні скупчення існують у їжаків, борсуків, черепах, ди­ких кабанів, бегемотів, а дистантні — у північних і благород­них оленів, жирафів, білок.

Скупчення тварин часто залежить від зовнішніх чинників. Наприклад, при відносній вологості повітря нижче 30 % всі таргани збираються разом, а при більш високій вологості вони скупчень не утворюють.

Відомий етолог і лауреат Нобелівської премії К. Лоренц установив, що всі угруповання тварин можна розділити на дві великі групи. Перша з них — анонімні угруповання, які не мають визначеної структури. Друга — індивідуалізовані угруповання, які мають певну структуру і в яких кожна тварина виконує ту чи іншу роль

Ознаки тваринних угруповань:

• постійний обмін інформацією між особинами угруповання;

• підтримання відносно сталих відносин в угрупованні;

• схрещування переважно між особинами певного угруповання  

Угруповання тварин складається з порівняно невеликої кількості особин.

Вивчаючи поведінку тварин різних типів угруповань, К. Лоренц поділив тваринні угруповання на два типи:

а) анонімні;

б) персоніфіковані

4,7(30 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
RedSakura
RedSakura
21.09.2021
Машиностроение - важная для современного общества отросль. Человек осваивает космос, океан и для всего этого нужны машины и механизмы. Но за техническим прогрессом, человек часто забывает о не менее важной части нашей жизни - экологии. Ведь кому нужны будут достижения культуры, науки и техники, если из-за проблем с экологией погибнет человечество? Поэтому, на мой взгляд, экология в моей специальности очень важна. Человек отличается от животного умением мыслить, и задача людей моей специальности мыслить так, чтобы не наносить ущерба природе. СОРИ, ДАЛЬШЕ МЫСЛЕЙ НЕТ
4,6(96 оценок)
Ответ:
rafik14
rafik14
21.09.2021

1. ТЭС на торфе. Наиболее неэкологичная станция,в основном из-за содержания в выбросах оксида серы и углекислого газа. Массовая добыча торфа как топлива тоже может внести свои коррективы в биосферу.

2. ТЭС на угле. Чуть более экологична,однако доля вредных выбросов почти сходна.

3. ТЭС на мазуте. В выбросах содержится оксиды серы,азота,провоцирующие кислотные дожди.

4. ТЭС на природном газе. В современном варианте имеет гораздо меньше углекислых выбросов,нежели чем мазут или уголь.

5. ГЭС на равнинных реках. Выбросов не имеет,однако провоцирует изменения в биосфере и речных сообществах,иногда и косвенному загрязнению рек.

6. АЭС. Выбросов в атмосферу минимальны,но радиоактивны,имеет место быть "тепловое" загрязнение.

7. Топливно-отливные станции. Выбросов не производят,однако вредят фауне водного сообщества и нарушают обмен воды.

8. Ветряные электростанции. Экологичны почти полностью,может иметь место быть только шумовое загрязнение.

9. Солнечные электростанции. Наиболее экологичный получения энергии,выбросов и шума не производит,но,занимая большую площадь,иногда вредя естественной среде.

4,4(21 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ