Нервова система у дощового черв'яка:
дифузна
вузлова
трубчаста
2. Нервова система у коралових поліпів:
дифузна
вузлова
трубчаста
3. Складовою нервової системи виноградного слимака є:
черевний нервовий вузол
черевний нервовий ланцюжок
спинний нервовий стовбур
4. Складовою нервової системи п'явки медичної є:
черевний нервовий вузол
черевний нервовий ланцюжок
спинний нервовий стовбур
5. Фасеткові очі характерні для:
восьминога звичайного
павука-птахоїда
білана капустяного
6. Парні очі з кришталиком характерні для:
п'явки кінської
кальмара звичайного
бджоли медоносної
7. До органів чуття, властивим лише водяним хребетним, належить:
бічна лінія
органи ехолокації
органи рівноваги
8. До органів чуття, розвинених у кишковопорожнинних, належить:
бічна лінія
органи ехолокації
органи рівноваги
9. Зовнішнє запліднення властиве:
сарані перелітній
коропа дзеркального
дельфіна афаліни
10. Внутрішнє запліднення властиве:
жаби озерної
форелі струмкової
їжака вухатого
11. Статевий диморфізм властивий для:
кота лісового
тигра амурського
лева африканського
12. Статевий диморфізм властивий для:
курки свійської
горобця хатнього
лебедя кликуна
13. Ікринки риб - це:
жіночі статеві залози
жіночі статеві клітини
яєчники
14. Шляхом брунькування розмножується:
дощовий черв'як
гідра прісноводна
жабурниця річкова
16. Партеногенетично можуть розмножуватися:
мураха лісова
комар звичайний
попелиця яблунева
17. Зелені і бурі жаби мають маскувальне забарвлення тіла, що робить їх непомітними. Як можна пояснити, що саламандри та тропічні дереволази, навпаки, мають яскраве забарвлення, яке добре помітне?
19. Чи можна стверджувати: чим рухливіші тварини, тим досконаліші у них органи чуття? Відповідь обгортуйте ть, будь-ласка! Дуже треба!!
Объяснение:
Традиційні погляди на еволюцію китоподібних полягали в тому, що їх найближчими родичами і, ймовірно, предками були мезоніхії — вимерлий ряд хижих копитних, які нагадували вовків з копитцями замість кігтів і були сестринської групою парнокопитних. Ці тварини мали зуби незвичайної конічної форми, схожі на зуби китоподібних. Зокрема через це вчені довгий час вважали, що китоподібні походять від якоїсь предкової мезоніхії. Однак нові молекулярно-генетичні дані свідчать про те, що китоподібні — близькі родичі парнокопитних, зокрема, гіпопотамів[1]. На основі цих даних пропонується навіть включати китоподібних до складу ряду парнокопитних і пропонується назва Cetartiodactyla для монофілетичного таксона, що включає дві ці групи. Однак найбільший вік відомих викопних решток антракотеріев, предків бегемотів, на кілька мільйонів років менше, ніж вік пакіцетуса, найдревнішого з відомих предків китів.
Недавнє відкриття роду пакіцетусів, найдавнішого з відомих «прото-китоподібних», підтверджує молекулярні дані. Будова хребта пакіцетуса показує, що кити не є прямими нащадками мезоніхій. Навпаки, предки китів відділилися від парнокопитних і перейшли до водного життя вже після того, як самі парнокопитні відділилися від спільних з мезоніхіями предків. Таким чином, прото-китоподібні були ранніми формами парнокопитних, які зберегли деякі характерні для мезоніхій ознаки (конічну форму зубів), втрачені сучасними парнокопитними. Цікаво, що найбільш ранні предки всіх копитних ссавців були, ймовірно, частково м'ясоїдними або «сміттярами».
Найбільш ранні тварини з родини китових: пакіцетус чи індогіус?
Реконструкція пакіцетуса
Пакіцетуси були копитними тваринами, іноді їх класифікують як ранніх китів[2][3]. Вони жили на території сучасного Пакистану (звідки і назва — «кит з Пакистану») в ранньому еоцені, близько 53 млн років тому. Це була тварина, яка зовні нагадувала собаку, проте з копитами на пальцях і з довгим тонким хвостом. З китами пакіцетуса ріднить будова вуха: слухова булла пакіцетуса, як і у кита, утворилася виключно з барабанної кістки. Форма вушної області пакіцетуса вельми незвичайна і знаходить аналоги тільки в китоподібних. Спочатку передбачалося, що вухо пакіцетуса було пристосоване для життя під водою, проте, як засвідчили подальші дослідження, вуха пакіцетуса підходять тільки для повітряного середовища, і якщо пакіцетус дійсно предок китів, то можливість чути під водою була пізнішої адаптацією вже наявного слухового апарату[4]. Як стверджує Тевісен, зуби пакіцетуса також нагадують зуби викопних китів[5].
Реконструкція індогіуса
Тевісеном було також виявлено, що схожий пристрій вуха наявний в скам'янілостях невеликої, схожої на оленя тварини індогіуса. Індогіус жив близько 48 млн років тому в Кашмірі[3]. Це невелика, розміром з домашню кішку, травоїдна тварина, з деякими рисами, що зближують її з китами і свідчать про адаптацію до водного середовища. Серед цих рис — товста і важка кісткова оболонка, що нагадує кісткову оболонку деяких сучасних напівводних тварин, таких як гіпопотам[6][1], що допомагає зменшенню плавучості і як наслідок, дозволяє залишатися під водою. Це дозволяє припустити, що індогіус, подібно до сучасного водяного оленька, пірнав під воду, щоб сховатися від хижака[7][8][9].
Амбулоцетиди і ремінгтоноцетиди