Більшість видів веде наземний іб життя, але деякі з них перейшли до існування в прісних водоймах і навіть морях (вторинно-водні тварини, як-от: крокодили, морські змії та черепахи). Відомо близько 8 тис. сучасних видів плазунів (в Україні - 21 вид), які поширені на всіх континентах, окрім Антарктиди.
Зрілі яйця плазунів оточені яйцевими і зародковими оболонками. Вони захищають зародок, забезпечують його газообмін та постачають воду. Тому яйця плазунів, на відміну від ікри риб і земноводних, можуть розвиватися на суходолі.
Особливості зовнішньої будови та покривів плазунів. Тіло плазунів поділене на голову, тулуб і хвіст. На відміну від земноводних, вони мають чітко означену шию. Кінцівки розташовані по боках тулуба, внаслідок чого тіло торкається землі - "плазує", звідки й походить назва класу. Але в багатьох видів (наприклад, змій, деяких ящірок) кінцівок немає або вони дуже малі. Пальці плазунів мають кігтики.
Зовнішній шар покривів плазунів, на відміну від земноводних, роговіє. Шкіра суха, майже не має залоз. Вона вкрита роговими лусками, щитками або пластинками - похідними покривного епітелію. Такі покриви захищають тварин від механічних ушкоджень та зайвих втрат вологи, що дуже важливо для існування в посушливих умовах.
Щільний покрив заважає росту плазунів, тому він супроводжується періодичним линянням: тварина росте, поки не зроговів новий покрив.
Особливості внутрішньої будови та процесів життєдіяльності плазунів. Скелет плазунів має подібний до земноводних план будови, але відрізняється низкою особливостей. Так, їхній хребет майже повністю костеніє, диференційованіший і складається з п'яти відділів: шийного, грудного, поперекового, крижового та хвостового.
Шийний відділ утворений кількома хребцями, які забезпечують значну рухливість голови.
1.Соцветие — часть системы побегов покрытосеменного растения, несущая цветки и в связи с этим разнообразно видоизменённая. Соцветия обычно более или менее чётко отграничены от вегетативной части растения.
2.Простые соцветия имеют главную ось, которая может быть удлиненной и укороченной. Вдоль неё располагаются цветы на цветоножках. Примеры: кисть, колос, щиток, зонтик.
Сложные соцветия, образуются из простых вследствие разветвления главной оси – имеют боковые оси. Например, метёлка (сложная кисть), сложный колос, сложный щиток, сложный зонтик.
3.Кисть — моноподиальное простое соцветие, у которого на вытянутой главной оси расположены сидящие в пазухах прицветников отдельные цветки на цветоножках примерно одинаковой длины. Кисть характерна для ландыша, черёмухи, сурепки, люпина и других капустных.
4.1) корзинка.
2) Сережка.
3) початок.
а) на расширенном цветоложе располагаются множество сидячих цветков ( одуванчик, астра, подсолнух, ромашка)
б) Поникающая ось с множеством маленьких цветков (ива, берёза, ольха, орешник)
в) на уталщеной оси тесно расположены сидячии цветки ( белокрыльник, колла, ари, анториум)
Объяснение:
світло потрапляє на сітківку, що грає в оці роль фотоплівки. Сітківка, що складається з дев'яти шарів клітин призначена для перетворення світлової енергії в енергію нервового імпульсу.
Объяснение: