Летом температура воздуха в лесу на 8 — 10°С ниже, а зимой — на 0,1 — 0,5°С выше, чем на соседних, безлесных участках.
Леса называют легкими планеты, так как множество входящих в их состав растений эффективно обогащают воздух кислородом, необходимым для дыхания всех живущих на Земле.
Световой режим леса зависит от растений древесного яруса, густоты насаждения. Под полог леса проникает от 5 до 40% дневного света. Темными среди хвойных являются еловые и пихтовые леса, которые так и называют темно-хвойными, в отличие от сосновых и лиственничных светлохвойных лесов. Большое количество света задерживают кроны бука, напротив, много его проходит через кроны берез.
В лесу создается своеобразный режим влажности воздуха и почвы.
Кроны деревьев могут задерживать значительную часть осадков. Так, например, сосна задерживает до 20%, ель до 40%, пихта — до 60%. Однако в лесу на почве влаги оказывается больше, чем на соседних безлесных участках, с которых она легко испаряется.
Уничтожение в этих условиях леса может привести к накоплению влаги в почве и образованию болот.
Разведение лесов в степных районах защите посевов культурных растений от губительного действия суховеев. Сила ветра значительно снижается, когда путь ему преграждает зеленая стена лесных насаждений.
Лес защищает воздух от пыли и болезнетворных организмов. Анализ воздуха показывает, что пыли в лесу и близ леса практически нет, в то время как на безлесных участках, особенно вблизи населенных пунктов, количество её в воздухе увеличивается. В воздухе находятся фитонциды, выделяемые дубом, елью, бузиной и другими растениями.
Разные виды выделяют неодинаковые по качеству фитонциды, а все вместе они оздоровлению среды обитания.
Растения очищают воздух, воду и почву от загрязнения опасными для жизни веществами. Самое значительное место в этом процессе обезвреживания среды принадлежит лесу. Растения не только поглощать вещества ядовитые для человека и животных вещества, но и превращать их в другие, которые утрачивают вредные качества.
Таким образом, лес как растительное сообщество живет и развивается в тесной связи с животным миром. В лесу размещены санатории, дома отдыха, туристические базы, лагеря для отдыха детей.
Лесные массивы включают в план строительства и озеленения городов и других населенных пунктов.
Осознание неоценимого значения леса для всей нашей планеты должно повышению внимания к нему со стороны человека.
Необходимы закладка новых лесных массивов, охрана и рациональное использование существующих. Большая роль в этом принадлежит школьникам. Охранять растительные сообщества значит сохранить множество видов растений, а также животных, для которых растительное сообщество — это среда обитания.
Сукупність клітин міжклітинної речовини, подібних за будовою, функцією та походженням, називається тканиною. В організмі людини розрізняють чотири основні типи тканин: епітеліальну, сполучну, м’язову та нервову.
Епітеліальна тканина утворює шар клітин, з яких складаються слизові оболонки всіх внутрішніх органів і порожнин організму. Через епітелій проходить обмін речовин між організмом і навколишнім середовищем. В епітеліальній тканині клітини щільно прилягають одна до одної, міжклітинної речовини мало.
Завдяки цьому створюється перешкода для проникнення в організм мікроорганізмів, шкідливих речовину забезпечується надійний захист тканин, що розташовані під епітелієм. Розрізняють декілька видів епітелію. Існують різні типи епітелію залежно від будови клітин: плоскоклітинний епітелій, кубічний, циліндричний, залозистий і війчастий. Кожний тип епітелію вистилає певні органи та виконує характерну функцію. Наприклад, залозистий епітелій заповнює секреторні органи, війчастий епітелій вистилає носову порожнину, тим самим запобігаючи рухом вій проникненню пилу та інших об’єктів у внутрішні дихальні органи. Ось чому догляд за тілом я таким важливим для всіх нас. Особисто я дізнався як правильно доглядати за своїм тілом ввівши в пошук уход за телом. Тут знайшов багато корисних порад та матеріалів.
Особливістю сполучної тканини є сильний розвиток міжклітинної речовини. До сполучної тканини відносять кров, лімфу, хрящову, кісткову і жирову тканини, Основними функціями сполучної тканини є трофічна (харчова) і Опорна. Кров і лімфа — це рідкі сполучні тканини, які завдяки перенесенню різних речовин і газів забезпечують живлення, дихання, імунітет тканин, органів і взаємозв’язок між органами. Волокниста сполучна тканина складається з клітин, з’єднаних між собою міжклітинною речовиною у вигляді волокон. Волокна можуть лежати щільно і пухко. Волокниста сполучна тканина є в усіх органах. До пухкої сполучної тканини подібна і жирова тканина, у якій міститься багато наповнених жиром клітин. У хрящовій тканині клітини більші, міжклітинна речовина пружна, щільна, містить еластичні та інші волокна. її багато в суглобах, між тілами хребців. Кісткова тканина складається з кісткових пластинок, усередині яких лежать клітини, що сполучені між собою багатьма тонкими відростками. Кісткова тканина відзначається твердістю.
будові скорочення одного волокна швидко передається іншим, що забезпечує одночасне скорочення «великої ділянки м’яза. З гладенької м’язової тканини побудовані стінки внутрішніх органів — шлунка, кишечнику, сечового міхура, кровоносних судин. Гладенькі м’язи регулюють їх скорочення і зміну діаметру кровоносних судин.
Нервова тканина виконує функції сприйняття, переробки, зберігання і передачі інформації, що поступає як із Навколишнього рередовища, так і зсередини організму. Діяльність нервової системи забезпечує реакцію організму на різні подразники і координацію роботи різних органів тварин і людини. Нервові, клітини — нейрони звичайно мають зірчасту або веретеноподібну форму і складаються з тіла та відростків (аксон і дендрити). Покриті оболонкою відростки нервових клітин називаються нервовими волокнами. Основними властивостями нейрона є здатність збуджуватись і проводити імпульси по нервових волокнах. Дендрити проводять збудження до тіла нейрона, а один довгий відросток (аксон) — від тіла нейрона. У більшості випадків нейрони розташовані у нервових центрах — мозкові, гангліях та нервових вузлах.
Нервова тканина входить до складу організму як його частина і забезпечує об’єднання функцій всіх інших частин організму. Кожна тканина складається з клітин з певною формою, розмірами, функціями. Морфофункціональна цілісність усього організму досягається тільки при взаємодії всіх тканин.
Висновок: будь-який орган утворений, як правило, декількома тканинами. Функціонуючи спільно, різні типи тканин забезпечують органу його успішну роботу.
Сердце взрослых летающих птиц может делать 200—300, молодняка птиц — 400—500 сокращений в минуту. У мелких птиц, таких, как канарейка и воробей, сердце делает до 1000 сокращений в минуту.