Га́струла (новолат. gastrula, от др.-греч. γαστήρ — желудок, чрево) — стадия зародышевого развития многоклеточных животных, следующая за бластулой. Отличительной особенностью гаструлы является образование так называемых зародышевых листков — пластов (слоёв) клеток. У кишечнополостных на стадии гаструлы формируется два зародышевых листка: наружный — эктодерма и внутренний — энтодерма. У прочих групп многоклеточных животных на стадии гаструлы формируется три зародышевых листка: наружный — эктодерма, внутренний — энтодерма и средний — мезодерма. Процесс развития гаструлы называют гаструляция.
Маскування - властивість змінювати (зберігати) колір або форму тварини, що дозволяє їй злитися з навколишньою природою і стати невидимою для інших тварин.
Здатність до маскування найбільш яскраво виражена у істот невеликих, слабких і позбавлених інших в захисту, наприклад, у самок птахів, які в даний момент влаштовують гнізда на відкритій місцевості і висиджують яйця або займаються вихованням молодняку. Тіло дитинчат таких тварин зазвичай покрите більш яскравим, контрастним малюнком (смужки або плями), ніж у їхніх батьків, що забезпечує додатковий захист в найнебезпечніший період життя.
Эхолокация
ответ б)