Визначте вік риби можна за до підрахунку концентричних кілець на лусці, на виварених у воді зябрових кришках і за
щільністю лусочок (у дворічної риби Ви побачите здвоєні лусочки,
у трирічної риби – строєні лусочки і так далі). Визначте вік риби,
підрахувавши кількість кілець на лусці, що зображена на ілюстрації. Яка причина появи кілець на лусці?
2. Вік молюсків можна визначити за кількістю кілець на стулці черепашки. Кожне кільце відрізняється від попереднього за рахунок сезонних особливостей умов існування. Визначте вік молюска, підрахувавши кількість кілець на черепашці, що зображена на ілюстрації.
Яка причина появи кілець на черепашці?
3. Стовбури дерев, що виростають у кліматичних зонах із сезонним
кліматом, на поперечному розпилі мають структуру у вигляді набору річних кілець. Кожне кільце відповідає одному року життя дерева. Визначте вік спиляного дерева, що зображене на фотографії. Яка
причина появи річних кілець у стовбурі?
С1. В среднем слое кожи - дерме - находятся потовые (сальные) железы. Их выводные протоки открываются в сторону окружающей среды, обеспечивая эпидермис потовым слоем при высоких температурах. Когда человеку становится жарко, секрет желез оказывается на поверхности кожи, охлаждая ее, таким образом, обеспечивая терморегуляцию. Это что касается человека. Говоря о животных, мы знаем, что у кошек, собак и др потовые железы на теле отсутствуют, иными словами, они не потеют в общепринятом понимании. Их терморегуляция обеспечивается через открытые участки кожи - нос, уши, подушечки лап, язык. Именно поэтому собаки высовывают язык - защищают свой организм от перегрева.
Обращайтесь