1. Внешнее строение раковины моллюсков напрямую зависит от их жизни и передвижения. Например, моллюски, которые передвигаются с ноги – мускульного непарного выроста тела, который находится на брюшной стороне и служит для ползания или плаванья, имеют раковину с широким отверстием.
2. Сходства во внешнем и внутреннем строении моллюсков и кольчатых червей заключаются в гетеротрофном питания, наличию кровеносной системы, вторичной полости тела и раздельнополом размножении. В отличие от кольчатых червей у моллюсков может мускульная нога и мантийная полость. У них незамкнутая кровеносная система, отсутствует сегментация тела, но могут присутствовать его хитинизированные покровы.
3. В связи с тем что моллюски ведут малоподвижный образ жизни у них характеризуется упрощение организации: утрата раковины, некоторых органов. Двустворчатые протаскивают ходы в известняке. Ведут эндосимбиотический образ жизни.
4. Сообщение :
Во-первых, моллюски являются питанием для очень многих обитателей морей и океанов. Для рыб, для морских животных моллюски порой единственная еда. Моллюсков в океане великое множество совершенно не случайно — так как это питание и это своеобразные фильтры для морской воды. Сейчас участились случаи отравления животных моллюсками, почему?
Потому что моллюски, отфильтровывая морскую воду, поглощают в своем теле вредные примеси, тяжелые металлы. Поэтому животные, которые едят моллюсков, могут получить серьезное отравление. Именно поэтому многие морские животные — киты, дельфины, в результате отравления выбрасываются на берег.
Иногда такая гибель животных является массовой. Вот почему человеку важно содержать воду морей и океанов в чистоте. Не сбрасывать туда отходы своего производства и не загрязнять нефтью и тяжелыми металлами воду, чтобы моллюски не превращались в ядовитую пищу для морских обитателей.
Только задумайтесь — загрязнение океанов и морей, ведет к необходимости фильтрации воды моллюсками, вредные вещества задерживаются в них, и отравляют всю фауну морей и океанов. Так можно сделать любой океан мертвым.
– Деякі представники тварин – людожери. В Індії один леопард з’їв більше 400 осіб. А в 1911 році була застрелена тигриця, яка в Неаполі всього за сім років позбавила життя 437 осіб.
– Всім відомо, що гепард – найшвидша тварина на землі. Швидко подолати цей представник здатний лише короткі дистанції. Гепард здатний розвинути неймовірну швидкість: до 110 кілометрів на годину. А почесне друге місце займає вилорога антилопа. Зафіксовані випадки, коли ця тварина подолала 1,6 кілометрів зі швидкістю 67 кілометрів на годину. Інша антилопа була здатна подолати відстань у 183 кілометри. При цьому швидкість була 98 кілометрів на годину. Бронза дістається скаковому коню. Він здатний скакати зі швидкістю 70 кілометрів на годину.
– Найбільш багатодітною мамою є самка звичайного тенрека. Тварина живе на Мадагаскарі. Одне потомство може складатися з 32-33 дитинчат.
– Ні для кого не секрет, що африканські леопарди і пуми без проблем роблять стрибки на дерева. Але при цьому висота стрибків досягає 5,5 метрів. Якщо кенгуру рятується від погоні, то з легкістю перестрибує перешкоду на своєму шляху висотою в 3 метри.
– Етруська землерийка є найменшим представником ссавців. Вага її становить від 1,5 до 2,5 грам. Довжина її тіла – 6-8 сантиметрів. Хвіст – 2,5 сантиметрів.
– Таїландська кажан-джміль – найменший літаючий ссавець. Тулуб довжиною всього 29-22 міліметра. Вага при цьому не більше 2 грамів. А розмах крил становить 160 міліметрів.
– Самець африканського слона – найбільший з представників сухопутних. Найбільший відомий слон – 3,8 метра в холці. Важить цей гігант 10,8 тонн. Довжина тварини від хобота до хвоста становить 10 метрів. До речі, тривалість життя африканських слонів від 70 років до 80.
– Самим повільним ссавцем є трипалий лінивець. Швидкість пересування в хвилину – всього 2 метри. А ось на деревах швидкість пересування трохи швидше: до 3 метрів за хвилину. А ось якщо самка почує крик свого малюка, вона поспішає до нього на до зі швидкістю 4 метра в хвилину.
– У тропіках Африки живе найнебезпечніша летюча миша. Називається вона кажан-вампір. Вчені вважають її самою небезпечною, так як вона при питті крові передає безліч захворювань.