ОбъяснениеХребе́тні (Vertebrata) — підтип хордових тварин, що виділяється наявністю кісткового хребта. Разом з комахами, ця група тварин домінує на суші і у воді.
Решту тварин інколи об'єднують в несистематичну групу безхребетні. Використання цього терміну виправдовується тільки важливою роллю, яку відіграють хребетні в сучасному тваринному світі, оскільки в іншому група безхребетних об'єднує організми, які часто не мають практично нічого спільного.
Група хребетних часто розглядається як вищі хордові. У порівнянні з нижчими хордовими — ланцетниками, та покривниками, вони характеризуються значно вищим рівнем організації, що наочно виражено як в їх будові, так і у фізіологічних характеристиках. Серед хребетних немає видів, що ведуть сидячий (прикріплений іб життя. Вони постійно переміщуються, активно розшукуючи і захоплюючи їжу, знаходячи для розмноження особини іншої статі та рятуючись від переслідування ворогів.
Активні переміщення забезпечують хребетним тваринам можливість зміни середовища залежно від змін умов існування і потреб на різних етапах їх життєвого циклу, наприклад при розвитку, статевому дозріванні, розмноженні, зимівлях і т. д. Вказані загальні біологічні риси хребетних прямо пов'язані з особливостями їх морфологічної організації та фізіологією.
Нервова система хребетних значно більш диференційована, ніж у нижчих хордових. У всіх тварин цієї групи розвинений головний мозок, функціонування якого обумовлює вищу нервову діяльність — основу пристосовної поведінки. Для хребетних характерна наявність різноманітних і складно влаштованих органів чуття, що слугують основним зв'язком між живим організмом і зовнішнім середовищем.
З розвитком головного мозку і органів чуття пов'язано виникнення черепа, який слугує надійним футляром для цих важливих органів. Як основа скелету замість хорди у хребетних існує досконаліший і міцніший хребетний стовп, який виконує роль не тільки опорного стрижня тіла, але і футляра, що містить в собі спинний мозок.
В області переднього відділу кишкової трубки виникають рухомі частини скелета, з яких формується ротовий, а у переважної більшості — щелепний апарат, що забезпечує захоплення та утримання їжі, а у вищих хребетних — і її подрібнення.
Загальний обмін речовин у хребетних незрівнянно складніший, ніж у нижчих хордових. У зв'язку з цим необхідно вказати на характерні риси організації: наявність серця зумовлює швидкий кровотік; у системі виділення нирки надійно забезпечують виведення з організму збільшеної кількості продуктів обміну.
Вказані риси життєвої організації зумовили широке розповсюдження хребетних і проникнення їх у всі життєві середовища. Ця обставина, а також велика кількість і різноманітність видів хребетних роблять їх найважливішим чинником географічного середовища. Хребетні з'явилися на рубежі ордовика — силура, а в юрі існували вже представники всіх нині відомих їх класів. Загальне число сучасних видів — близько 40 тис.:
ответ: Времена года играют огромную роль в жизни животных. Для них каждый сезон является периодом определённой деятельности. Если человек может перенести свои планы или изменить образ жизни, то животные на это не .
Сезоны — это времена года, отличающиеся погодой и температурой. Они меняются в зависимости от годового цикла. Животные прекрасно при к этим сезонным изменениям.
Весенние дни в жизни животных сопровождаются сменой шерстяного покрова|покрова — с зимнего на летний. Свою серую шкурку белки|белки меняют на ярко-рыжую. Их всё чаще можно встретить в парках. Белочки скачут по деревьям в поисках пищи|пищи.
Лето является самым благоприятным периодом в жизни животных. Долгие солнечные дни, тепло и достаток пищи|пищи, несомненно, радуют зверей. В это время года они особенно активны. Они ещё не готовятся к зиме, но подготавливают к суровому периоду своё потомство. Поэтому звери находятся в постоянном поиске пищи|пищи для своих детёнышей, чтобы насытить их полезными веществами и витаминами.
Осень является периодом подготовки к зимним холодам. От того, как они проживут осень, что успеют сделать за это время, зависит их жизнь зимой. Мохнатые, пернатые, хищники — всё|все должны с ответственно отнестись к этой подготовке, ведь на кону стоит|стоит их собственная жизнь и жизнь потомства.
Жизнь животных в зимнее время замирает. Осенью всё|все подготовили для себя убежища, в которых теперь они живут. Холода|Холода не страшны для тепло одетых в свои шкурки: зайцев, белок|белок, песцов, лисиц, волков, лосей|лосей и многих других.
Объяснение:
Б
Объяснение:
Двойная спираль