Земноводным, как правило, присуща смена среды при развитии, поскольку большинство их сохраняет свойственный рыбам размножения в воде путем откладки икры и наружное оплодотворение. Эта наиболее характерная черта земноводных приводит к тому, что они в период размножения идут в водоем.
Пресмыкающиеся — раздельнополые животные. Оплодотворение у них внутреннее. У самцов протоки семенников открываются в клоаку. У самок в яичниках созревают яйцеклетки, содержащие большое количество питательных веществ — желтка. У этих животных развитие прямое: из яйца вылупливается маленькое самостоятельное пресмыкающееся. Растут рептилии медленно, на протяжении всей жизни, но с возрастом их рост замедляется.
У біології, мута́ції — зміни генетичного матеріалу(звичайно ДНК або РНК). Мутації можуть бути викликані помилками копіювання генетичного матеріалу на стадії поділу клітини, опроміненням жорсткою радіацією, хімічними речовинами (мутагенами), вірусами або можуть відбуватися свідомо під клітинним контролем протягом таких процесів як, наприклад, мейоз або гіпермутація. У багатоклітинних організмах мутації можуть бути підрозділені на генеративні мутації, які можуть бути передані нащадкам, і соматичні мутації. Соматичні мутації не можуть передаватися до нащадків у тварин. Рослини іноді можуть передавати соматичні мутації своїм нащадкам безстатево або статево (у випадку, коли брунька розвивається в соматично зміненій частині рослини).
Мутації розглядаються як рушійна сила еволюції, де менш сприятливі (або шкідливі) мутації видаляються з генофонду природним добором, тоді як сприятливі (вигідні) прагнуть накопичуватися. Нейтральні мутаціївизначаються як мутації, чиї ефекти не впливають на виживання видів або індивідуумів, які складають види. Вони також можуть накопичуватися. Переважна більшість мутацій не мають ніякого ефекту, тому що механізми репарації ДНК (ремонту ДНК) можуть виправити більшість змін перед тим, як вони стануть постійними мутаціями, і багато організмів мають механізми для усунення інакше постійно видозмінених соматичних клітин.
У амфибий размножение наружный. Потому что они размножаются в воде. Развиваютя они с превращением или метаморфозом. У рептилии наоборот. У них внутренное оплодитворение. Развитие у них без превращения.