М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
77788899
77788899
01.12.2022 20:33 •  Биология

Які існують теорії, що пояснюють появу «озонових дір»? :)

👇
Ответ:
Prikolno2018
Prikolno2018
01.12.2022

Озоновий шар є частиною стратосфери і знаходиться на висоті від 20 до 30 кілометрів. Озон-це форма кисню, яка утворюється завдяки впливу сонячного світла. Під час зіткнення молекул кисню О2, які складаються з двох атомів кисню, з фотонами ультрафіолетового світла, від молекули кисню відщеплюється один атом, який приєднується до іншої молекули О2. В результаті цього утворюється молекула озону О3.

Завдяки існуванню озонового шару в давні часи мікроорганізми, які населяли тоді води Світового океану, змогли вибратися на сушу і утворити високорозвинені форми життя. Однак з початку XX століття вчені стали помічати, що озоновий шар почав руйнуватися, в результаті чого стали з'являтися озонові діри.

Озон представляє з себе Блакитний газ з особливим запахом. Кожен з нас не раз відчував його, особливо після дощу, адже не дарма в перекладі з грецької озон означає «Пахне».

Що таке озонові діри?

Озонова діра представляє з себе зону в стратосфері, в якій рівень озону значно знижений. В озонових дірах гається зниження цієї речовини на рівні близько 30%. У такій зоні променям ультрафіолету значно ше проникати до поверхні планети і чинити негативний вплив на все живе.

Відбувається це в результаті попадання у верхні шари стратосфери озоноруйнівних речовин, які утворюються в результаті вирубки лісів, запуску ракет, через викид промислових підприємств. Як правило, це речовини бром і хлор. Речовини, які потрапляють в атмосферу через господарську діяльність людини, досягають стратосфери і під дією сонця розпадаються. Виділився хлор спалює молекули озону. Науково доведено, що одна молекула хлору може перебувати в атмосфері від 75 до 111 років і може спалити 100 тисяч молекул озону.

Наприклад, на полюсах нашої планети гаються полярні ночі, під час яких озон не утворюється. Температура тут різко знижується, в результаті чого відбувайся утворення стратосферних хмар, в яких містяться крижані кристалики. Таким чином, в повітрі відбувається накопичення молекулярного хлору. З приходом весни і відновленням сонячного випромінювання, зв'язки молекулярного хлору розриваються. В результаті виникають озонові діри. Коли сонячне випромінювання набирає повну силу, до полюсів Землі починають надходити маси повітря, в яких міститься озон. Завдяки такому припливу озону, озонова діра затягується.

Озонові діри виникають з багатьох причин. Однак, головна причина-це забруднення людиною навколишнього середовища. Молекули озону руйнуються під впливом хлору, водню, кисню, брому, а також інших продуктів горіння, які потрапляють в атмосферу в результаті викиду шкідливих речовин промисловими підприємствами.

Величезної шкоди озоновому шару наносять і ядерні випробування, в результаті яких відбувається виділення величезної кількості енергії. Через це відбувається утворення оксидів азоту, які починають реагувати з озоном і руйнують його молекули. Доведено, що в період з 1952 по 1971 роки в результаті ядерних випробувань в атмосферу Землі потрапило близько 3 мільйонів тонн оксидів азоту.

4,6(2 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
School30zh
School30zh
01.12.2022

некоторые растения вступают во взаимовыгодные сосуществование (симбиоз), друг другу выживать, разделяя питательные вещества и защищая друг друга.

некоторые растения живут в качестве паразитов, используя ресурсы других растений для того, чтобы развиваться, расти и размножаться, иногда даже нанося своим хозяевам непоправимый вред.

а некоторые растения находятся в прямой конкуренции друг с другом за разнообразные ресурсы, как правило, неорганической природы. например, дуб закрывает своей листвой и ветками доступ света к растущим у его подножья растениям, отчего те погибают, и конкурирует со своими соседями, стремясь вырасти повыше и поглощать как можно больше солнечного света.

4,8(72 оценок)
Ответ:
GDI1
GDI1
01.12.2022

главными источниками загрязнений окружающей среды в россии являются большие промышленные предприятия, тепловые и атомные электростанции, автомобильный транспорт. отходы и пыль теплоэлектростанций содержат двуокись кремния, соединения тяжелых металлов, мышьяка, ртути, ванадия, свинца, которые особо вредны для организма человека. в процессе работы на аэс неизбежно образование радиоактивных отходов

 

 

 

 

" разрушения скал,гор,посвы и камней,сооружени домов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4,5(44 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ