Розвиток комах з повним перетворенням краще розглянуті на прикладі. Хруща травневий. При такому розвитку із яєць виходить личинка, яка ні зовнішнім виглядом, н життя не схожа дорослу особину.При цій формі метаморфозу личинка в міру росту декілька разів линяє. Але для перетворення в дорослу форму (імаго) вона повинна вона повинна пройти стадію лялечки. У деяких комах лялечки рухливі, а у інших нерухомі. В цій стадії личинкові тканини і органи повністю перебудовуються. Більша частина органів руйнується. Зберігається лише нервова система, зачатки статевих залоз і особливі отвори – імагінальні диски, за рахунок яких формуються органи дорослої форми. Але вони залишаються у сплюснутому вигляді, у скрученому етапі.Коли доросла форма залишає покриви лялечки, в сплюснені імагінальні органи надходить кров дорослої комахи. Покриви комахи у цей час м‘які і безбарвні з часом у них з‘являються хітин, вони твердіють і набувають характерного забарвлення.
Известно более 100.000 видов. Представитель класса – беззубка. Обитает в пресных водах. У двустворчатых голова редуцированна, тело (туловище и нога) заключено в двустворчатую раковину.Кровеносная система незамкнута. Орган выделения – 2 почки. Дыхание – жаберное. Нервная система развита слабо, включает три пары нервных узлов. Головные щупальца и глаза отсутствуют. Органы чувств – органы равновесия, химического чувства и осязания.Беззубки раздельнополы. Половые железы парные, протоки их открываются в мантийную полость, в которой происходит оплодотворение. Зигота развивается в жабрах матери. Личинка заключена в двустворчатую раковину, выходит из тела матери с током воды и прикрепляется к плавникам, коже или жабрам рыб. Паразитирует на теле рыб около 2-ух месяцев (питание и распространение), затем отрывается и оседает на дне водоема, где становится самостоятельной.Значение двустворчатых:1. Входят в разные пищеварительные цепи.2. Являются мощными биофильтрами.3. Используются человеком в пищу (устрицы, мидии)4. Идут на получение перламутра (перловицы), и жемчуга (жемчужницы)5. Наносят вред человеку, забивая очистные решетки, шлюзы, поселяясь на др. гидросооружениях (дрейсевра – речной моллюск)6. Порча деревянных кораблей (торедо, точит головой дерево)
Хруща травневий. При такому розвитку із яєць виходить личинка, яка ні зовнішнім виглядом, н життя не схожа дорослу особину.При цій формі метаморфозу личинка в міру росту декілька разів линяє. Але для перетворення в дорослу форму (імаго) вона повинна вона повинна пройти стадію лялечки. У деяких комах лялечки рухливі, а у інших нерухомі. В цій стадії личинкові тканини і органи повністю перебудовуються. Більша частина органів руйнується. Зберігається лише нервова система, зачатки статевих залоз і особливі отвори – імагінальні диски, за рахунок яких формуються органи дорослої форми. Але вони залишаються у сплюснутому вигляді, у скрученому етапі.Коли доросла форма залишає покриви лялечки, в сплюснені імагінальні органи надходить кров дорослої комахи. Покриви комахи у цей час м‘які і безбарвні з часом у них з‘являються хітин, вони твердіють і набувають характерного забарвлення.