Нервова система — цілісна морфологічна і функціональна сукупність різних взаємопов'язаних нервових структур, яка спільно з гуморальною системою забезпечує взаємопов'язану регуляцію діяльності усіх систем організму та реакцію на зміну умов внутрішнього та зовнішнього середовища. Нервова система діє як інтегративна, зв'язуючи в єдине ціле чутливість, рухову активність та роботу інших регуляторних систем наприклад як ендокринна та імунна системи.
У більшості тварин нервова система складається з двох частин — центральної та периферичної. Центральна нервова система хребетних (зокрема людини) складається з головного та спинного мозку. Периферична нервова система складається з сенсорних нейронів, сукупностей нейронів, що називаються ганглії, та нервів, що сполучають їх між собою та з центральною нервовою системою.
Нерви залежно від складу їхніх волокон поділяють на чутливі, рухові і змішані. Чутливі нерви містять доцентрові волокна, рухові — відцентрові волокна, а змішані — обидва види нервових волокон. Багато нервів та їхніх розгалужень на периферії крім нервових волокон мають нервові вузли (ганглії). Вони складаються з нейронів, відростки яких входять до складу нервів, та їхніх розгалужень (нервові сплетення).
Объяснение:
Листья имеют множество при к фотосинтезу.
Хлорофилл - они содержат пигмент для фотосинтеза, называемый хлорофиллом, который поглощать требуемую световую энергию.
Площадь поверхности - листья плоские и тонкие, что обеспечивает большую площадь поверхности для обмена газами.
Жилы. Они в циркуляции до кончика листа, что в правильном обмене газами и получении питательных веществ.
Положение - лист удерживается несколько наружу черешком, чтобы он мог соприкасаться с чистым воздухом и надлежащим солнечным светом.
Ферменты - различные ферменты, необходимые в метаболическом процессе фотосинтеза, находятся внутри листа.
Өсімдік ұлпаларының қазіргі жіктелуі
Соңғы ғылыми зерттеулердің нәтижелері бойынша ұлпаларды негізінен мынадай алты топқа бөледі:
меристемалық (түзуші),
жабындық,
негізгі,
арқаулық (механикалық),
өткізгіш және
бөліп шығарушы ұлпалар.
Объяснение: