М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Kateriна
Kateriна
16.09.2021 03:45 •  Биология

1. Як живляться представники кишковопорожнинних? 2. Чому кишковопорожнинні можуть бути небезпечними для людини?
3.Поясніть яку роль у природі відіграють кишковопорожнинні?

(До ть будь ласка буду дуже вдячна)

👇
Открыть все ответы
Ответ:
danilgrekov20
danilgrekov20
16.09.2021

Объяснение:

Терміти живуть громадами в гніздах, деревині або грунтовому покриві. Характерною особливістю деяких видів є зведення термітників - гнізд, що піднімаються над поверхнею землі. У таких термітниках може перебувати від кількох сотень до кількох мільйонів особин б життя потайний. Термітники споруджуються різноманітної форми і розмірів, у деяких видів, що мешкають в тропіках, надземні гнізда досягають у висоту 15 метрів.

Це травоїдні комахи. Основою їх раціону є рослинні і тваринні залишки, деякі види грибів, але можуть харчуватися і іншими продуктами. Багато видів термітів-шкідників псують шкіру, папір, деревину, сільськогосподарські продукти.

У сім'ях термітів відзначається виражене різноманіття особин в рамках одного виду. Це так званий кастовий і статевої поліморфізм. Характерний поділ усіх членів сім'ї на три групи: крилаті особини, які здатні розмножуватися статевим шляхом, а також безкрилі стерильні особини-солдати і робочі особини. Відмінності каст проявляються не тільки за зовнішніми ознаками, але і по виконуваних функціях.

 

Засновники колонії - царська пара. Після шлюбного польоту у самця і самки обламуються крила. Вони виконують тільки репродуктивну функцію у громаді. Зріла цариця із гіпертрофованими яєчниками здатна відкладати по кілька тисяч яєць на добу. Через це її груди і наповнене яйцями черевце в десять разів більші, ніж у будь-якої робочої особини, м'язи кінцівок атрофуються, і самка втрачає здатність до самостійного пересування. У відсіку цариці розміщується і самець-плідник. Його розміри не перевищують розмірів робочих особин. Він періодично злучається з самкою протягом усього життя (іноді до декількох десятків років). Інші репродуктивні особини мають дві пари перетинчастих крил для перельоту на нові місця і створення там нових колоній. Характерна наявність у них добре розвинутих фасеточних очей.

Будова. Довжина тіла робочих термітів становить від 2 мм до 1,5 см, солдат - до 2 см. У робочих особин на голові очі недорозвинені, іноді відсутні, вусики ниткоподібні. Ротовий апарат гризучого типу. У зовнішньому вигляді солдатів, що захищають громаду від зовнішніх ворогів, привертає увагу велика голова із сильними щелепами. Тому вони не можуть харчуватися самостійно, і робочі терміти змушені їх годувати. Також робочі особини виконують такі функції, як споруда самого гнізда і галереї, добування їжі для царської пари та личинок.

Розмноження. Розвиток термітів протікає з неповним метаморфозом. Личинка, що вилупилася з яйця, зовні схожа на дорослу особину. Після декількох линьок перетворюється в імаго. Крилаті репродуктивні особини розлітаються з гнізда, потім спаровуються. Після цього споруджують гніздову камеру, що є основою молодої колонії, куди вони відкладають яйця. З нових личинок знову з'являються робітники, пізніше солдати і крилаті комахи. Цикл розвитку повторюється.

Значення. Позитивну роль в природі відіграють терміти, що живуть у грунті. Поряд з мурахами й дощовими червями, вони відіграють істотну роль у кругообігу грунтових структур. Також важлива роль термітів у харчових ланцюжках, так як вони служать кормом багатьом хижим тваринам.

Близько 10% видів термітів є шкідниками у господарстві людини. Проникаючи в будинки, терміти знищують папір, деревину, а також всі предмети побуту, що містять целюлозу. Іноді це призводить до катастрофічних наслідків. У країнах тропічного поясу вживають заходи обережності для запобігання проникнення цих комах у житло.

4,8(58 оценок)
Ответ:
Mrztr
Mrztr
16.09.2021

ответ:Вроджена пристосувальна форма поведінки у вигляді системи бузумовних рефлексів?

Періодичний функціональний стан ,що виконує відновл

ювальну та інформативну функції?​

Sashka4725 2 недели назад

По больше объяснений Следить Отметить нарушение

ответы и объяснения

MeltokovaСереднячок

ответ:Безусловные рефлексы -это врожденная видовая реакция организма, которая происходит в пределах стабильного рефлекторного пути в ответ на действие адекватного для данного вида деятельности раздражителя. Признаки безусловных рефлексов: 1. Проявляются при действии адекватного раздражителя без особых специальных условий (слюноотделение, глотание, дыхание и др.). 2. Имеют готовые анатомически сформированные рефлекторные дуги. 3. В их осуществлении основная роль принадлежит підкірковим ядрам, стволу мозга, спинном мозге. Они сохраняются и после удаления коры большого мозга. Однако представительство безусловного рефлекса является в коре больших полушарий. 4. Являются видовыми реакциями, характерными для всех представителей данного вида. 5. Являются относительно постоянными рефлекторными реакциями, устойчивы, неизменны, сохраняются в течение всей жизни.

По уровню сложности безусловные рефлексы подразделяются на безусловные рефлексы; – рефлекторные акты; – поведенческие реакции; – инстинкты. В зависимости от вида реакции безусловные рефлексы разделяют на: – пищевые, – половые, – оборонительные, – ориентировочно-исследовательские. Основные виды безусловных рефлексов: – дыхательные, – пищевые, – хватательные, – защитные,

Объяснение:

4,6(30 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ