Зовнішня будова молюсків залежить від їхнього життя. Так, нога черевоногих має широку підошву, оскільки слугує для повзання. Голі слизуни втратили свою мушлю через можливість зариватися в грунт або прогризати порожнини у тканинах рослин і грибів. Мушля двостулкових молюсків, які ведуть прикріплений або малорухомий б життя, складається із двох стулок І змикається м'язами-замикачами, що захищає їх від хижаків. Головоногі молюски не мають мушлі, нога перетворилася на щупальця, що оточують рот, та лійку, яка забезпечує реактивний рух.
Бластула - однослойный зародыш; фаза зародышевого развития многоклеточных животных, которой завершается первичное деление бластомеры.
Гаструла - фаза зародышевого развития многоклеточных животных, следующая за бластулой. Гаструла представляет собой двухслойный мешок, полость которого (гастроцель) сообщается с внешней средой посредством отверстия (бластопора).
Нейрула - у хордовых животных - стадия развития зародыша, следующая за гаструлой, на которой происходит закладка из эктодермы пластинки нервной трубки и осевых органов.