Ендемічний зоб - це видиме збільшення щитовидної залози, яке розвивається на тлі йододефіциту. Внаслідок розростання тканини шия пацієнта деформується.
Зоб найчастіше діагностують у жителів ендемічних районів з низьким вмістом йоду у воді, продуктах харчування. У Росії тривожними регіонами є Алтай, Північний Кавказ, Урал, Сибір, Далекий Схід. Після аварії на Чорнобильській АЕС в зону ризику потрапляють жителі заражених районів. На тлі йододефіциту щитовидна залоза накопичує радіоактивний йод, який стимулює ріст пухлин.
Еритропоез це одна з різновидів процесу гемопоезу (кровотворення), в ході якої утворюються червоні кров'яні клітини (еритроцити). Еритропоез стимулюється зменшенням доставки кисню до тканин, яке детектується нирками. Нирки у відповідь на тканинну гіпоксію або ішемію виділяють гормон еритропоетин, який стимулює еритропоез [2]. Цей гормон стимулює проліферацію і диференціацію клітин-попередників червоного кров'яного паростка, приводячи тим самим до прискореного еритропоезу в кровотворних тканинах і до збільшення виходу еритроцитів в кров.
Железистая
Объяснение: