Ну раньше они делали открытия, конечно не такие правильные и точные, ведь они были без всяких препаратов и роботов и т.д. А сейчас все изменилось и сейчас жизнедеятельность лучше
Ялина і сосна-хвойні породи дерев. Вони відносяться до роду соснових, вічнозелених і мають шишки. На цьому схожість цих дерев вичерпується.
Ялина має конусоподібну крону, гілки якої опущені вниз, закриваючи стовбур. Шишки також висять вниз. Виростає ялина до 50 метрів і має дрібну (до 2 см), гостру і густу хвою, яка складається з одиночних голок. На гілках ялинові хвоїнки тримаються 5-7 років.
Ялина тіньовитривала і не вимоглива до грунту, вважає за краще сирі місця, не переносячи зайвої посухи. Її коренева система в основному розташована не глибоко, іноді навіть виступаючи на поверхню. Через це дерево нестійке під час ураганів.
Сосна у висоту досягає 75 метрів. Її гілки підняті вгору і починаються вище, ніж з середини стовбура, повністю відкриваючи його. До грунту сосна не вимоглива і може рости на піску, болоті, в гранітній скелі і на крейдяних схилах. Однак сосна дуже світлолюбна і не виносить навіть невеликого затемнення.
На відміну від ялини, у сосни Довга хвоя (більше 4 см), зібрана в пучок по дві голки. Хвоїнки на гілках тримаються 2-3 роки. Коренева система потужна з великим стрижневим коренем, який вертикально йде глибоко в землю і утримує дерево в найскладніших місцях.
Объяснение:
Объяснение:
Життя рослин лісу має свої особливості. Дерева, що формують ліс, ростуть більш-менш близько, роблячи вплив одне на одне та на всю іншу лісову рослинність. Рослини в лісі розташовані ярусами, які можна порівняти із поверхами. Верхній, перший ярус представлений основними деревами першого ступеня значущості (ялина, сосна, дуб). Другий ярус сформований деревами другої величини (черемха, горобина, яблуня). Третій ярус складається із чагарників, наприклад, шипшини, ліщини, калини, бруслини. Четвертий ярус - це трав'янистий покрив, а п'ятий - мохи та лишайники. Доступ світла до рослин різних ярусів неоднаковий. Крони дерев першого ярусу краще освітлені. Від верхніх до нижніх ярусів освітленість зменшується, так як рослини верхніх ярусів затримують частку сонячних променів. Мохи та лишайники, що займають п'ятий ярус, отримують дуже малу кількість світла. Це самі тіньовитривалі рослини лісу.
Різні ліси мають різну кількість ярусів. Приміром, в темному ялиновому лісі помітні лише два-три яруси. На першому ярусі розташовані основні дерева (ялини), на другому - невелике число трав'янистих рослин, а третій утворений мохами. Інші деревні та чагарникові рослини не ростуть у другому ярусі ялинового лісу, тому що не виносять сильного затінення. Також не гається в ялиновому лісі трав'янистий покрив.
Ярусне розташування характерне не тільки для надземних частин рослин, але й для їх підземних органів - коренів. Високі дерева мають коріння, що глибоко проникає у землю, тоді як коренева система дерев другого ярусу меншої довжини та утворює умовно другий ярус коренів. Коріння інших рослин лісу ще більш коротке та знаходиться у верхніх шарах грунту. Таким чином, рослини в лісі всмоктують поживні речовини із різних шарів грунту.
Лісова підстилка, що покриває грунт, складається із опалого листя або хвої, відповідно, в листяних або хвойних лісах, а також із кори та сучків дерев, відмерлих частин трав, мохів. Пухка лісова підстилка волога, що сприятливо для розвитку цвілевих і шапинкових грибів. Грибниці різних грибів наскрізь густо пронизують підстилку, поступово перетворюючи органічні речовини на перегній і мінеральні солі для харчування зелених рослин лісу.
Одним из самых выдающихся ученых того времени является Пифагор( 570-490гг. до нашей эры). Он изучал астрономию, философию,математику и и мистику. Первым назвал вселенную "космосом" .
Его философские заключения заключались в следующем: всё,что существует гармонично из беспредельного определяющего. Порядок и гармония главное основополагающее всего.
В математике считается автором теоремы : квадрат гипотенузы прямоугольного треугольника равняется сумме квадратов катетов .
Вторым немало известным учёным древности является Архимед(287- 212 гг. до нашей эры).
Изучал инженерию, математику и физику. Вложил много открытий в области геометрии,заложил основы гидростатики и механике.
Работы Архимеда в области математики были настолько невероятными,что их продолжили изучать спустя 2 тысячи лет.
В геометрии научился определять поверхность и объем шара, дал понятие числа Пи.
Механика основывалась на законах рычага и доказал закон гидростатики.
Для развития астрономии построил планетарий позволяющий наблюдать движение планет,восход солнца и луны.
Третий всеми известный Аристотель (384-322 гг. до нашей эры) является первым мыслителем ,создавший многогранную систему философии( социология, политика, логика). Делит науки на теоретические(знания ради значения,такие как математика), поэтические и практические(политика,этика). Изучал первоначальную теорию реальности развивая их причины : из чего, что,откуда и ради чего.
Разработал иерархию всего существующего,считал,что душа является внутренней человеческой силой.
Разработка теории мышления( понятие,суждение,умозаключение).Считал,что ощущения влияют на познание и являются самой низкой ступенью постижения.