За останні понад 40 років кількість диких тварин на планеті скоротилася на 60 відсотків. Основна причина цього - вплив людини, йдеться у звіті Всесвітнього фонду дикої природи.
Основною причиною такого безпрецедентного скорочення кількості диких тварин, за даними WWF, є втрата середовища існування, зокрема через сільське господарство, гірничодобувну промисловість, розростання міст. Також цьому сприяють надмірне використання ґрунтів, надмірний вилов риби в морях та забруднення водойм пластиком.
Объяснение:
Люди дедалі більше "притісняють" тарин змушуючи їх змінювати місце проживання через що багато з них вимирає.
Рослинне угруповання (фітоценоз) - це група взаємопов’язаних між собою рослин різних видів, які тривалий час зростають на певній території з постійними умовами навколишнього середовища. Типи рослинних угруповань: ліс, степ, лука, болота, тощо. Кожне рослинне угруповання характеризується певним видовим складом та просторовим розміщенням рослин (ярусністю). Ярусність як вертикально розчленована структура може бути надземною та підземною. Надземна ярусність - це висота надземних частин рослин різних видів, підземна - глибина проникнення кореневих систем різних рослин в грунт. Яскравий приклад ярусності - ліс, де можна виділити до п'яти надземних ярусів і відповідне число підземних. Ярусний розподіл рослин зменшує гостроту конкуренції за світло, так як на верхніх ярусах розміщені світлолюбні рослини, а на нижніх - тіньолюбні та тіньовитривалі.
Объяснение: