1. Сыворотка содержит: [А] готовые антитела (антитела - белки, образующиеся Т-киллерами для разрушения других белков чужеродных патогенных организмов)
2. Вакцина содержит: [Б] ослабленные возбудители болезни
3. Во время прививки вводят: [Б] ослабленные возбудители болезни (прививка синоним от научного - вакцина)
4. Введение сыворотки приводит в формированию иммунитета: [Б] пассивного искусственного (искусственный иммунитет создаётся путём введения человеком сывороток или вакцин; пассивный, так как сыворотка - готовые антитела, и организму не требуется ни с чем сражаться)
5. Введение вакцины приводит к формированию иммунитета: [А] искусственного активного (вакцина - поэтому искусственный; активный, так как вакцина - ослабшие патогены, с которыми организму приходится сражаться до появления иммунитета)
6. Введение готовых антител приводит к формированию иммунитета: [Б] искусственного пассивного (готовые антитела вводятся в виде сыворотки)
7. Введение ослабленных возбудителей приводит к формированию иммунитета: [А] искусственного активного (ослабшие организмы вводятся в виде вакцины)
8. После болезни у человека образуется иммунитет: [А] естественный приобретённый (заражение человека патогеном является естественным, к тому же заражение происходит в процессе жизни, поэтому приобретённый)
9. Пассивный искусственный иммунитет возникает у человека, если ему в кровь вводят: [Б] готовые антитела
10. Активный искусственный иммунитет возникает у человека, если ему в кровь вводят: [А] ослабленных возбудителей болезни
Імунітет - це захисна реакція організму, спрямована проти сторонніх, не властивих даному організму агентів. До сторонніх тіл відносяться бактерії, віруси, клітини, такни. Явище імунітету відоме з кінця ХVIII століття. Воно було відкрито англійським лікарем Дженнером під час та лікування людей, що хворіли натуральною віспою.
ВИДИ
Природний імунітет - несприйнятливість до інфекційних захворювання, зумовлена біологічними властивостями та особливостями організму, яка передається від матері до дитини (природжений) або виникає після перенесеної хвороби (набутий).
Штучний імунітет досягається введенням в організм вакцин і сироваток. Він може бути активним (щеплення та вакцинація), коли вводять убитих або значно ослаблених збудників хвороби, і пасивним, коли імунітет досягається шляхом введення лікувальної сироватки, що містить готові антитіла.
За своєю природою імунітет може бути клітинним(фагоцитарним) і гуморальним (антитіла). Наближаючись до бактерій, лейкоцити обволікають їх і поглинають. Всередині лейкоцитів бактерії перетравлюються і знешкоджуються. Здатність лейкоцитів захоплювати і перетравлювати мікроорганізми і чужорідні частинки вчений назвав фагоцитозом, а лейкоцити - фагоцитами, тобто пожирачами. Пізніше було встановлено, що захисні властивості крові зумовлені не лише фагоцитарною активністю лейкоцитів, а й здатністю деяких видів лейкоцитів створювати антитіла у відповідь на проникнення в організм чужорідних агентів (антигенів). Антитіла виробляються в організмі специфічно на певний антиген. Антитіла виробляються за участю особливих лейкоцитів, які знаходяться не тільки в крові, але і в лімфі. Саме тому цей вид лейкоцитів називають лімфоцитами. Їх дія може бути спрямоване проти одного певного захворювання. Антитіла можуть тривалий час зберігатися в організмі, і тому організм стає несприйнятливим до повторних захворювань.