Тазова кістка до 16 років складається з окремих кісток: клубової, лобкової та сідничної. Після 16 років вони зростаються своїми тілами і в цьому місці формують кульшову суглобову западину, куди входить головка стегнової кістки.
Клубова кістка складається з тіла і крила. Крило розширене й обернене вгору, закінчується гребенем. На гребені спереду є передні верхня та нижня ості, а ззаду – задні верхня та нижня ості. На тазовій поверхні крила є заглибина, що має назву клубової ямки. Позаду від неї знаходиться вушкоподібна суглобова поверхня для зчленування з однойменною поверхнею крижової кістки. На зовнішній поверхні крила розташовані сідничні лінії – місця прикріплення сідничних м'язів. Крило від тіла відмежовується дугоподібною лінією.
Сіднична кістка має тіло і гілку, яка потовщується й утворює сідничний горб. Вище від горба знаходиться сіднична ость. Над остю розрізняють велику сідничку вирізку, а під остю – малу сідничну вирізку.
У лобковій кістці розрізняють тіло, верхню та нижню гілки. У тому місці, де гілки переходять одна в одну, утворюється суглобова поверхня лобкового симфізу. Тіла всіх цих трьох кісток, гілки сідничної та лобкової кісток обмежовують затульний отвір. Кістки тазового пояса з'єднані ззаду з крижовою кісткою малорухомим парним крижово-клубовим суглобом, плоским за формою.
Таз у цілому. Таз утворений тазовими і крижовою кістками, куприком та їх зчленуваннями.
Розрізняють великий і малий таз. Межею між ними є так звана погранична лінія, яка проходить від мису по дугоподібних лініях клубових кісток, потім по верхніх гілках лобкових кісток і верхньому краю лобкового симфізу.
Объяснение:
свободная мочка уха - А
несвободная мочка уха - а
подбородок с треугольной ямкой - B
гладкий подбородок - b
2)Генотипы родителей:(жен) А_bb х (муж) ааB_
Так как от их брака родился ребёнок с гладким подбородком и несвободной мочкой уха(это рецессивные признаки),значит,у обоих родителей должны быть рецессивные признаки(у кого-то в скрытом состоянии).
Тогда:
P: (жен) Ааbb х (муж) ааBb.
G: Аb, аb aB ab
Соединяем гаметы:
Аb + aB = AaBb (ребёнок со своб. мочкой,подбородок с треуг. ямкой)
Ab + ab = Aabb (рёбёнок со своб. мочкой, гладкий подбородок)
ab + aB = aaBb (ребёнок с несвоб. мочкой, подбородок с треуг. ямкой)
ab + ab = aabb (ребёнок с несвоб. мочкой, гладкий подбородок)
Тогда:
F: АаBb, Ааbb, ааBb, ааbb
Вероятность рождения в семье ребёнка с гладким подбородком и свободной мочкой уха: 25 %
Вероятность рождения в семье ребёнка с треугольной ямкой на подбородке: 50%