Животные гор Северного Кавказа
Животные Северного Кавказа: типичные обитатели, эндемики, охраняемые виды
Мир животных Кавказа чрезвычайно богат. Его разнообразие обусловлено географическими особенностями региона: каждая климатическая зона имеет собственные флору и фауну. Многие животные Северного Кавказа в силу малой численности популяции нуждаются в охране и занесены в Красную книгу. Для сохранения уникальной природы и ее обитателей на территории Северо-Кавказского федерального округа создан ряд заповедников.
Обитатели Ставропольского края
Многообразие ландшафтов обусловило и видовое богатство животного мира Ставропольского края. Для полупустынной зоны Ставрополья характерно обилие грызунов и насекомоядных. Преобладающие виды – малый суслик, тушканчики, ушастый еж, песчанки. Водятся в полупустыне и хищники, в основном это волк и корсак. В лесном фаунистическом комплексе края наиболее типичными представителями считаются кавказский крот, обыкновенная лисица, белогрудый еж, барсук, кабан, серый хомячок, лесная и домовая мыши. В предгорных ставропольских лесах можно встретить бурозубку Радде, лесную соню и несколько видов летучих мышей. Из-за смешения равнинной и горной фаун в отдельную зону специалисты выделяют окрестности Кисловодска: кроме перечисленных степных и лесных обитателей здесь встречаются животные кавказских гор.
Представители животного мира Кабардино-Балкарии и Карачаево-Черкессии
В потрясающем многообразии видов, населяющих Тебердинский заповедник, стоит обратить особое внимание на кубанского тура. Этот кавказский эндемик считается наиболее характерным представителем местной фауны, говорят, что его стада являются еще и неотъемлемым компонентов горных ландшафтов. В заповеднике сохранены енотовидная собака и бурый медведь, рысь и ондатра, куница и выдра, и еще несколько десятков нуждающихся в охране животных. Среди грациозных представителей обитающих в кавказских горах парнокопытных животных здесь можно встретить и благородного оленя, и серну.
В степях и лесостепной зоне Кабардино-Балкарии живут грызуны: суслик малый, хомяк дагестанский, тушканчик большой, полевка обыкновенная и множество других видов. Можно увидеть здесь и лису, ласку, хорька, норку. В горных лесах республики встречаются олень и косуля, куница и барсук, заяц и алтайская белка, а на субальпийских лугах обитают еще и горностай, рысь, суслик, серна.
Фауна Северной Осетии
В Северной Осетии встречаются серны и косули, туры и кабаны. Преимущественно их популяции сосредоточены в заповедных зонах. А на территории заказника «Цейский» водятся даже зубры: еще в 60-е годы века там расселили несколько десятков особей, с тех пор их поголовье значительно увеличилось. Есть в Северо-Осетинском заповеднике и небольшая популяция медведя, и небольшое количество лесных котов. В середине двадцатого столетия для местных лесов были акклиматизированы белка, енотовидная собака, американская норка. А особый интерес для исследователей животного мира Кавказа представляет Шуби-Ныхасская пещера, в которой обитает пять разных, в том числе и редких, видов летучих мышей.
Животный мир Дагестана
По видовому разнообразию обитающих на территории животных Дагестан занимает первое место среди северо-кавказских республик. Только млекопитающих здесь насчитывается почти девяносто видов. В Дагестанском заповеднике можно встретить енотовидную собаку, камышового кота, ондатра и нутрию, степного хоря и даже сайгака. В горах водятся кавказский олень, бородатый козел, дагестанский тур. А среди редких животных, занесенных в Красную книгу, особый интерес представляют переднеазиатский леопард, или кавказский барс, гигантский слепыш и кавказская выдра.
ответ:Вчені заявили про те, що життя на Землі могло зародитися в дарвінівських "теплих ставках" після бомбардування планети астероїдами, які занесли в них "цеглинки життя". Висновки дослідників опубліковані в журналі PNAS.
Перші живі організми з'явилися на Землі під час архейської ери, і поки що не існує загальноприйнятої точки зору щодо того, як і коли зародилося життя. На сьогоднішній день є кілька викопних свідоцтв того, що мікроби вже існували в первісному океані Землі приблизно 3,4 мільярда років тому, однак багато вчених вважають, що життя могло зародитися набагато раніше цієї позначки.
У ході дослідження вчені вивчили різні варіанти хімічного складу юної Землі і те, що могло відбуватися на її поверхні в перші миті життя Сонячної системи.
Як показали ці розрахунки, найпростіші "цеглинки життя" і молекули РНК повинні були з'явитися на Землі несподівано рано, буквально за кілька сотень тисяч або мільйонів років, ще до того, як її поверхня встигла охолонути, і на ній виник первинний океан.
За словами вчених, перші подібні молекули і примітивні представники життя повинні були виникнути всередині невеликих гарячих озер, що виникали на поверхні Землі при падіннях комет і метеоритів, що складаються з води і різних летких речовин. Ці озера періодично пересихали, однак це, як підкреслюють хіміки, це було не мінусом, а плюсом для зародження життя – молекули РНК можуть об'єднуватися в більш складні ланцюжки тільки в тому випадку, якщо концентрація води в "первинному супі" різко падала і зростала.
Дана проблема, як пояснюють вчені, є нерозв'язною для теорій, які постулюють, що життя народилося в океані, або в геотермальних джерел на суходолі, концентрація води в виверженнях яких завжди залишається дуже високою. Тому теорія Дарвіна про "теплий, мілкий ставок" як про колиску життя, на думку вчених, набагато ближче до дійсності, ніж інші сучасні ідеї про "сухопутне" народження перших живих істот.
Объяснение:Наука та IT
Пошук
Знайти
Меню
Наші соцмережі
Telegram
Viber
Telegram
Viber
Messenger
Відправити лист
ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ ЗАРОДИЛОСЯ В ПРІСНІЙ ВОДІ
18 січня 2012 04:56
Близько 3 млрд років тому на нашій планеті з'явилися одноклітинні організми, які домінували доти, поки приблизно 600 млн років тому на планеті не з'явилися багатоклітинні організми.
Загальноприйнято вважати, що життя на нашій планеті в прямому сенсі слова вийшло з океану, тобто з солоної води. Однак це твердження значною мірою спростовує дослідження проведене на півдні території сучасного Китаю, де дослідники прийшли до висновку, що перші так звані "оазиси життя" з'явилися саме в прісноводних водоймах і в безпосередній близькості від них.
До такого висновку вчені з Університету Каліфорнії в місті Ріверсайд дійшли на підставі дослідження найдавніших кам'яних порід, які колись знаходилися в прісноводних водоймах. На поверхні цих каменів мільярди років тому мешкали одні з перших багатоклітинних організмів.
Самі дослідники говорять, що їх наукова робота лише ускладнює теорію про походження видів на Землі. Водночас, учені дійшли висновку, згідно з яким саме прісноводні організми розвивалися швидше своїх морських побратимів і саме вони змогли дати поштовх значній частині еволюційних процесів на нашій планеті.
За словами авторів дослідження, близько 3 млрд років тому на нашій планеті з'явилися одноклітинні організми, які домінували доти, поки приблизно 600 млн років тому на планеті не з'явилися багатоклітинні організми. Саме такі організми дали серйозний поштовх еволюції і саме сліди проживання таких організмів були знайдені на півдні Китаю.
Каліфорнійські дослідники говорять, що їм вдалося знайти сліди колонії крихітних багатоклітинних ембріонів. "Наш перший незвичайний висновок полягає в тому, що ці організми жили в непривітному середовищі — вони мешкали в середовищі мінеральної глини. Як правило, з часом ця хімічна сполука трансформується в інші види глини. У Китаї на базі цієї сполуки пізніше з'явилися гірські породи", — говорить один з учасників дослідження Том Брістоу.
Автори статті припускають, що більш давні багатоклітинні тварини могли зародитися і в океані, проте вченим поки не вдалося знайти стародавні морські скам'янілості, які б свідчили про це.
Конечно видео съёмка, во многих передачах о живой природе используют роботы схожие с ними для видеосъёмок