Екологія (від дав.-гр. οἶκος — середовище, житло і λόγος — вчення, наука) — це наука, що вивчає закономірності відносин між організмами та довкіллям, а також організацію і діяльність надорганізмових систем (популяцій, видів, біоценозів, біосфери).[1]
Vegetation-no-legend.PNG
Blue Linckia Starfish.JPG Male lion on savanna.jpg
Hawk eating prey.jpg European honey bee extracts nectar.jpg
Наукова дисципліна екологія охоплює галузь знань від вивчення глобальних процесів на планеті Земля (вгорі) до вивчення мешканців океанів і суходолу (центральні фото) та біологічної взаємодії, такі як хижацтво і запилення (внизу).
Термін вперше запропонував німецький біолог Ернст Гекель в 1866 р. в книзі «Загальна морфологія організмів» («Generelle Morphologie der Organismen») для позначення біологічної науки, яка вивчає взаємодію організмів з їхнім середовищем.
Стосовно рослин цей термін уперше був використаний данським ботаніком Е. Вармінгом 1895 року.
Объяснение:
Надеюс правилно если не правино прости
Есть в лесу растения, растущие красивыми розетками-кустами с ажурными листьями - папоротники. Они всегда нравились людям. Только сколько не ходили люди в лес никогда они не видели цветов папоротника. И стали поговаривать, что цветок папоротника волшебный, что цветет он один миг раз в год в ночь на Ивана Купалу. Что открывается он только чистой и доброй душе, и кто найдет его, тому он откроет все клады.
Долго скрывал свою тайну папоротник. Что не цветет он вовсе. Нет у него цветов. Зато это одно из древнейших растений на свете, которые жили еще вместе с динозаврами. Образует папоротник споры, которые попадая на важную землю дают начало маленькому заростку - половому поколению папоротника - гаметофиту. На заростке образуются женские и мужские половые клетки, которые сливаясь дают начало папоротнику - бесполому поколению - спорофиту.
Сейчас ребята в 5 классе же знают,что нет цветов у папоротника. однако нет-нет да и пойдут его искать. Вдруг чудо сбудется.