бактерій сприяють активній фіксації атмосферного азоту і переводять його в органічну форму, що підвищує родючість ґрунтів. Особливо велике значення мають бактерії, що розкладають целюлозу й пектинові речовини, які є основним джерелом вуглецю для життєдіяльності мікроорганізмів ґрунту.
Азотофіксуючі бульбочкові бактерії зв'язують атмосферний азот та перетворюють його на сполуки, які рослини можуть засвоювати.
Найважливіша функція бактерій в екосистемах - це участь у кругообігу речовин, який відбувається у природі безперервно й забезпечує життя на Землі.
Людина використовує бактерії в харчовій промисловості для отримання продуктів харчування. Так, молочнокислі бактерії широко застосовуються для виробництва кефіру, сметани, сиру. За до молочнокислих бактерій відбувається заквашування капусти.
Відрегулювати баланс корисних бактерій до правильне харчування, а також вживання пробіотиків - препаратів, що містять живі мікроорганізми, які при попаданні в людську мікрофлору в позначеному кількості надають позитивний ефект на здоров'я. Сучасні технології дозволяють використовувати пробіотики для корекції складу мікробіоти, профілактики та лікування діареї, особливо виникає при лікуванні антибіотиками, профілактики та лікування алергічних захворювань, захворювань кишечника і тому подібного.
Структурные и регуляторные гены. Строение генов (генетические карты, некодирующие участки).
Регуляторные гены функционируют на протяжении всего процесса развития, управляя онтогенезом тремя различными во-первых, регулируя время наступления тех или иных событий во-вторых, делая выбор из двух возможностей и тем самым определяя судьбу клеток или частей зародыша; в-третьих, интегрируя экспрессию структурных генов, с тем чтобы обеспечить создание стабильных дифференцированных тканей. Все эти три регуляции играют большую роль в эволюции.