Внутрішнє середовище. Особливості
Будь-який організм потребує певних умов існування. Ці умови забезпечує організму те середовище, до якого він пристосувався в ході еволюційного розвитку.
Внутрішнім середовищем для клітин і органів людини є кров, лімфа і тканинна рідина.
Окремі клітини і групи клітин людського організму надзвичайно чутливі до змін навколишнього середовища. Межі змін середовища, які може переносити цілий організм, значно ширші, ніж в окремих клітин.
В організмі є спеціальні пристосування для забезпечення сталості середовища перебування їхніх клітин. Підтримання сталості умов життя у внутрішньому середовищі називають гомеостазом. В організмі на відносно постійному рівні підтримуються артеріальний тиск, температура тіла, осмотичний тиск крові і тканинної рідини, вміст у них білків і цукру, іонів натрію, калію, кальцію, хлору та ін.
Найважливіша роль у підтриманні гомеостазу належить нервовій системі. Доведено участь у реакціях підтримання гомеостазу автономної нервової системи, системи гіпофіз — надниркові залози, підзгір'я та інших утворень нервової і ендокринної систем. Сталість внутрішнього середовища підтримується безперервною роботою органів дихання, кровообігу, травлення, виділення.
У вищих тварин і людини величина активної реакції крові (рН) не виходить за межі 7,32... 7,35, хоч в організмі утворюються молочна, фосфорна, піровиноградна та інші кислоти, які можуть змінити величину рН. Як же регулюється величина активної реакції крові? При надмірному надходженні в кров кислих продуктів обміну насамперед включаються буферні системи крові (карбонатна система, білки крові, гемоглобін). Суміші речовин, які підтримують сталість величини рН, називають буферними системами. Найважливіша
3 них карбонатна система, яка складається із вугільної кислоти і гідрокарбонату. Молочна кислота, яка утворюється у значній кількості при м'язовій роботі, надходить із клітин у кров, витісняє іони натрію і калію із гідрокарбонатів, в результаті утворюються солі молочної кислоти та вільна вугільна кислота, надлишок якої виводиться через легені назовні.
Объяснение:
Органи, які забезпечують підтримання концентрації води та мінеральних речовин у плазмі крові
Будет правильно
1)Все ткани растения имеют свои особенности строения и отличаются друг от друга выполняемыми функциями.
2)Виды Образовательная ткань (меристема) Выделяют 4 вида меристем: верхушечные; боковые; вставочные; раневые
Виды Покровной ткани:
°первичная (эпидерма – в стебле и листьях, экзодерма – в корне);
°вторичная или пробка (покрывает стебли и корни многолетних растений – перидерма; она появляется после под эпидермой);
°дополнительная покровная ткань или корка (ритидом).
Типы Механических тканей:
колленхима — эластичная опорная ткань первичной коры молодых стеблей двудольных растений, а также листьев. ...
склеренхима — прочная ткань из быстро отмирающих клеток с одревесневшими и равномерно утолщёнными оболочками.
Проводящие ткани относятся к сложным тканям, так как состоят из нескольких видов клеток. В зависимости от особенностей строения и выполняемой функции различают два вида проводящих тканей — это ксилема и флоэма. У древесных растений ксилему еще называют древесиной, а флоэму — лубом
Виды основной ткани: Запасающая, Воздухоносная, Водоносная
Виды Выделительной ткани: внутренняя и наружная секреция
Объяснение: остальное в комментариях. почему то всё не отправилось
В XX веке относились:
Бессяжковые;
Двухвостки;
Ногохвостки;
Щетинохвостки и древнечелюстные.