Статеве розмноження — утворення нового організму за участю двох батьківських організмів. Під час статевого розмноження відбувається злиття статевих клітин — гамет чоловічого і жіночого організму. Новий організм вміщує спадкову інформацію обох батьків.
Статеве розмноження пов'язане з розвитком статевих клітин, заплідненням і утворенням зиготи. Воно зустрічається як в одноклітинних, так і в багатоклітинних організмів, як у рослин, так іу тварин.
В одноклітинних організмів статеве розмноження існує в кількох формах. У бактерій — це кон'югація й трансдукція, сутність якої полягає в передачі генетичного матеріалу від одних клітин до Інших фагами. Кон'югація зустрічається також в інфузорій, в яких під час цього процесу відбувається обмін так званими “чоловічими” ядрами. Іншою розповсюдженою формою статевого розмноження в одноклітинних тварин, зокрема в паразитичних споровиків, є копуляція. Статеве розмноження цих одноклітинних тварин полягає в злитті двох особин (гамет) в одну спорову форму, з якої потім розвивається новий організм. Незалежно від злиття генетичного матеріалу в одноклітинних організмів істотною особливістю цього злиття є те, що воно супроводжується генетичною рекомбінацією.
У багатоклітинних рослин і тварин статеве розмноження відбувається через розвиток жіночих і чоловічих статевих клітин, подальше запліднення й утворення зиготи. У рослин статеві клітини формуються в спеціалізованих репродуктивних структурах, If тварин — у статевих залозах. Соматичні й статеві клітини тварин мають важливу відмінність. Вона полягає в тому, що соматичні клітини здатні до поділу двома при мітозі вони репродукують себе, а при мейозі дають початок статевим клітинам.
Сочинение
«Моё домашнее животное с биологической точки зрения»
В настоящее время разнообразие домашних животных поражает. Кто-то содержит дома кошек и и собак как верных и преданных друзей, а кто-то любит экзотику по-типу тропических змей или лягушек.
Для меня же всегда самыми предпочтительными были морские обитатели, именно поэтому, моё домашнее животное - манящий краб. По принадлежности животное относится к типу членистоногих, подтипу ракообразных. Имеет 5 пар конечностей, 2 из которых - клешни. Особенность манящего краба в том, что одна клешня у него во много раз больше другой и имеет яркую окраску, это нужно крабу для привлечения внимания самок во время их брачного периода. У манящих крабов бывают разнообразные цвета, в моем случае - животное имеет зеленоватый цвет панциря. По типу питания крабы - гетеротрофы, потребляют готовые органические вещества. При том, что для большинства крабов характерно как и поедание растительной пищи - так и хищничество. Ведёт себя питомец весьма скрытно, часто прячась в норке днём, переходя в активный режим ночью. В его аквариуме имеется песок с мелкими камешками и небольшое количество воды, так как манящие крабы большую часть жизни проводят на суше, им необходима норка именно в песчаном или илистом грунте. Питается в условиях аквариума краб в основном мясом, чаще именно рыбным, но иногда ему на корм идут и креветки, изредка и растительная пища, по типу моркови, картофеля. Вообще, он всеяден, но предпочтение отдаёт морепродуктам.
Я доволен, что могу наблюдать за столь интересным морским обитателем прямо у себя дома, это, безусловно бесценный опыт. В дальнейшем думаю купить аквариум побольше, и, возможно приобрести ещё крабов иных видов.
60-70см занимает стегоновая кость у страуса
Объяснение: