Заходи профілактики поширення інфекції
Шкідливі бактерії, назви мікроорганізмів вивчають зі студентської лави медики усіх напрямків. Охорону здоров'я щороку шукає нові методи для профілактики поширення iнфекцiй, небезпечних для життя людини. При дотриманні заходів профілактики не доведеться витрачати сили на пошук нових ів боротьби з такими захворюваннями.
Для цього необхідно вчасно виявляти джерело появи інфекції, визначити коло захворілих і можливих постраждалих. Обов'язково необхідно ізолювати тих, хто заражений, і провести дезінфекцію вогнища зараження.
Другий етап - це знищення шляхів, через які можуть передаватися шкідливі бактерії. Для цього проводять відповідну пропаганду серед населення.
Під контроль беруть об'єкти харчування, водойми, склади зі зберіганням продовольства.
Кожна людина може протистояти шкідливим бактеріям, всіляко зміцнюючи свій імунітет. Здоровий іб життя, дотримання елементарних правил гігієни, захист себе при статевому контакті, використання стерильних одноразових медичних інструментів та обладнання, повне обмеження від спілкування з людьми, що знаходяться на карантині. При попаданні в епідеміологічний район або у вогнище зараження необхідно строго виконувати всі вимоги санітарно епідеміологічних служб. Ряд інфекцій прирівнюються за своїм впливом до бактеріологічної зброї.
Відповідь:
. Кореневий чохлик – утворення, яке вкриває зону поділу, захищає її вiд механiчних впливiв i сприяє просуванню кореня вглиб субстрату. Клiтини кореневого чохлика регулярно злущуються та замiнюються на новi.
II. Зона подiлу – вкрита кореневим чохликом. Ця дiлянка побудована з клiтин твiрної тканини, якi постiйно дiляться та забезпечують верхiвковий рiст кореня. Довжина зони подiлу становить 1-3 мм.
III. Зона розтягування побудована з клiтин, якi вже не дiляться, а набувають постiйної форми, розтягуються. Таким чином корiнь росте в довжину. Разом iз зоною подiлу утворює зону росту.
IV. Всисна зона (зона всмоктування, зона кореневих волоскiв). На цiй дiлянцi клiтини покривної тканини (епiблеми) утворюють одноклiтиннi вирости – кореневi волоски. Вони збiльшують поглинальну поверхню кореня та всмоктують воду з розчиненими в нiй мiнеральними речовинами. Довжина цiєї зони становить близько 1,5-2см. Кореневi волоски живуть в середньому 10-20 дiб, а потiм вiдмирають i злущуються. Зона всмоктування постiйно перемiщується, адже корiнь росте i всi його дiлянки просуваються вглиб субстрату.
V. Провiдна зона (зона бiчних коренiв) – найдовша зона кореня. На цiй дiлянцi з’являються бiчнi коренi, якi закрiплюють рослину в грунтi. Також у провiднiй зонi з’являються транспортна та механiчна тканини.
Завдяки якій структурі вода та мінеральні речовини, розчинені в ній, потрапляють у корінь?осьовий циліндркореневий волосокбічний корінькоренева шийка Кореневі волоски всмоктують воду та мінеральні речовини. Осьовий циліндр містить транспортну та механічну тканини, коренева шийка – місце переходу кореня в пагін, а бічний корінь закріплює рослину в грунті.
Зона кореня, що вкриває зону поділу та виконує захисну функцію – цевсисна зоназона кореневих волосківкореневий чохликзахисна зона Всисна зона та зона кореневих волосків – це одна й та сама ділянка кореня, яка виконує функцію всмоктування води з розчиненими у ній неорганічними речовинами; захисної зони не існує.
Бічні корені формуються у зонікореневих волосківпровідній зонізоні поділузоні розтягування Формування бічних коренів відбувається у провідній зоні (зоні бічних коренів), у зоні кореневих волосків відповідно формуються кореневі волоски, а не бічні корені; зони поділу та розтягування забезпечують ріст кореня.
Пояснення: