Необхідність постійного і пильного захисту людини від впливу різноманітних, множинних мутагенних чинників обгрунтована в першу чергу потребою в забезпечені власного гомеостазу, а також адекватної здатності репродуктивного аппарату людини до розмноження.
Під час впливу різноманітних мутагенних факторів фізичного (наприклад, ультрафіолетового опромінення), біологічного (наприклад, вірусів) і хімічного (наприклад, наркотиків) генезу в значній мірі посилює інтенсивність обміну речовин, що дуже сильно скорочує тривалість життя людини. Результат дії таких факторів іноді може стати причиною невідкладної і передчасної смерті представника данного виду.
Значний вплив різноманітних мутагенів на репродуктивну систему зумовлює дуже суттєвий вплив на процеси формування та дозрівання статевих клітин, органів і необхідні для вдалого розмноження їх елементи.
Це стає прямою причиною зменшення частоти зустрічуванності генів цього організму в популяціях данного виду, что позбавляє і збіднює весь його генофонд в цілому. Часом, це може стати причиною навіть повного зникнення з них генів сімей, родин і родів.
Підшкірна жирова клітковина складається з жирових клітин, утворюючи жировий . Він захищає тіло від механічних ушкоджень, зберігає внутрішнє тепло, є місцем запасання енергетичної речовини — жиру. Колись за виживання первісної людини в природних умовах це було дуже корисним, оскільки людина тоді не мала інших засобів зігрівання та захисту тіла від впливу несприятливих факторів середовища. В умовах сучасної цивілізації накопичення підшкірного жиру вже не має первісного значення, оскільки людина навчилась зігріватись одягом та будівництвом опалювальних приміщень. Зараз накопичення підшкірного жиру здебільшого пов’язане з нездоровим життя людини, зокрема з гіподинамією. Це стає причиною зайвої ваги, яка спричиняє ряд захворювань та псує зовнішній вигляд (фігуру).