Органела зеленого кольору (через великий вміст хролофілу ) у якій відбувається фотосинтез - це ХЛОРОПЛАСТ
Щитник чоловічий, або чоловіча папороть (Dryopteris filix-mas (L.) Schott) — найбільш поширений в Україні вид папоротей. Вважається, що легенда про цвіт папороті пов'язана саме з чоловічою папороттю. Назва походить від уявлення про нього, як про сильну стать на противагу меншому й делікатнішому безщитнику жіночому (Athyrium filix-femina), але насправді ці папороті не є дводомними рослинами одного виду. Вони належать до різних видів, родів та не мають квітів, а також, як усі папороті, мають складний життєвий цикл із чергуванням спорофітного та гаметофітного поколінь.
Чоловіча папороть росте в листяних і мішаних лісах, на узліссях вільшняків. Рослина тіньовитривала. Спороносить у червні — липні. Поширена майже по всій Україні. Заготовляють у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Київській, Житомирській і Чернігівській областях. Запаси сировини великі.
Місцеві назви — папороть, глистник, іванове зілля, кочедижник та ін.
Объяснение:
Объяснение:
Хлоропласти містять все, що необхідно для фотосинтезу, і звичайно пофарбовані в зелений колір. В основному вони зустрічаються в клітинах листя, хоча їх можна виявити і в інших зелених тканинах. Всі хлоропласти містять пігмент хлорофіл, назва якого складається з двох основ: chloros = зелений і phyllon = лист (др.