М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
agapova2007
agapova2007
21.03.2023 23:59 •  Биология

2 Чому членистоногі линяють?

👇
Ответ:
Qwertyuiop11111112
Qwertyuiop11111112
21.03.2023

Періодичне скидання кутикули, під час росту на фазі личинки, називається линянням членистоногих. Жорсткий хітиновий панцир (екзоскелет) мають практично всі види членистоногих. Саме екзоскілет є передумовою повільного зростання членистоногих, і через нього в періуд линьки, зміни в розмірах членистоногих практично непомітні (винятком є ​​іксодові кліщі, які в дійсності ростуть, а не збільшуються в розмірах, без процесу линьки, під час кровососания). Линяють, членистоногі скидають старий панцир, Який називається екзувіем, а також іноді перебудовуються і оновлюють деякі внутрішні органи. У період линьки, коли панцир скинуто, а кутикула ще повністю незатвердела, членистоногі за дуже короткий час збільшують свої розміри (набираючись водою, повітрям або гемолімфою, які надходить з м'якого черевця). Під час линьки, членистоногі дуже вразливі, тому що позбавлені захисного панцира і малорухливі. У деяких груп членистоногих (павуки, ракоподібні і ін.) Процес линьки і зростання триває протягом усього життя.

   Линька у комах відбувається поетапно, на стадії личинки: в комах, на етапі повного перетворення, після останньої линьки, личинка перетворюється на лялечку, а в наслідку лялечка комахи перетворюється на дорослу форму - імаго. У комах, на незакінченому етапі перетворення, після останньої линьки, личинка перетворюється в імаго (винятком є ​​поденщин, у якого є крилата стадія субімаго, і Який Линяє останній раз, перед перетворенням у дорослої комахи).

   У дорослих комах процес линьки і зростання припиняється.

  Фізіологія линьки.

   Процес линьки у членистоногих проходить під гормональним контролем. Основними і дуже важливими є Ювенільний гормони і екдізони. В процесі линьки членистоногі можуть відновлювати Втрачені конечності.В процесі линьки, іноді виходять деякі внутрішні органи, в т.ч статеві. Скинуті екзоскелети допомагають точно визначити стать комахи.

Объяснение:

якщо коротко Екзоскелет ускладнює зростання членистоногих, і між линьками вони змінюються в розмірах дуже незначно (виняток - іксодові кліщі, які можуть рости, а не просто збільшуватися в розмірах, без линьки в період кровососания). ... Дорослі комахи не линяють і не ростуть

4,7(100 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Ole4ka2135
Ole4ka2135
21.03.2023

ответ:Спадкові захворювання - спадкові розлади організму, пов'язані з порушенням генетичного апарату (генів, цілісності хромосом чи кількості хромосом). Суто спадковими хворобами є захворювання, причинами яках є зміни спадкового апарату - генні, хромосомні та геномні мутації.

Хвороби із спадковою схильністю - це захворювання, для розвитку яких необхідна взаємодія внутрішніх спадкових та зовнішніх несприятливих впливів середовища.

Объяснение:

Тобто спадкові залежать лише від спадкового фактора

А зі спадковою схильністю - сукупність факторів: внутрішніх та зовнішніх умов, спадковості і тд

2  1- генні  2- хромосомні 3- мультифакторіальні 4-геномні

Объяснение:

4,5(97 оценок)
Ответ:
GastDaniil
GastDaniil
21.03.2023

Жужелицы, как и все насекомые, имеют 6 лапок, состоящих из пяти члеников. Их форма, внешний вид и функциональность зависит от передвижения. Например, для роющих видов характерны короткие и широкие конечности с острыми зубцами, а для всех остальных — длинные и тонкие. Примечательно, что на голени каждой лапки имеется специальная зазубрина, при которой жуки чистят свои усики.

Крылья у жужелиц могут быть разными даже у представителей одного вида: короткими или длинными, хорошо развитыми или не очень. Надкрылья у жуков жесткие, могут быть как относительно ровными, так и покрытыми бороздками или выпуклостями разной формы. У бескрылых видов надкрылья срастаются и представляют собой цельную поверхность.

Половой диморфизм у жужелиц заметно выражен. Например, самки всегда крупнее самцов. Также у самцов расширены и заметно опушены передние лапки и более длинные усики. Окраска жужелиц может быть разной, но с преобладанием более тёмных тонов, а также с металлическим и радужным отливом. Виды жужелиц, живущие на растениях и возле водоемов обычно более яркие: синие, зеленые, фиолетовые.

Объяснение:

4,7(77 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ