Как правило, его исследуют на лучевой артерии, которая пальпируется на внутренней стороне запястья, несколько выше основания большого пальца. Именно здесь сосуд максимально близко подходит к коже, поэтому его пульсация очень хорошо ощущается. При необходимости оценку пульсовой волны проводят на сонной, височной или подключичной, а также на плечевой или бедренной артерии. Для правильной диагностики сердечный пульс измеряют одновременно на двух руках. Если он ритмичный, то достаточно подсчитать число пульсаций артерии за 30 с и полученный результат умножить на два. Если сердечный ритм нарушен, то частоту пульса следует подсчитывать в течение целой минуты.
1) Кров приводиться в рух СКОРОЧЕННЯ серця и ціркулює судинно. Вона Забезпечує тканини організму кисня, пожівнімі Речовини, гормонами и постачає продукти обміну Речовини до ОРГАНІВ їх віділення.
2)серце має чотири камери (лівий і правий шлуночки – нижні камери; ліве і праве передсердя – верхні камери) та чотири клапани (мітральний і тристулковий; аортальний і клапан легеневої артерії). Стінки серця складаються із м’язових клітин (міоцитів), а також колагену та маленьких вен і артерій (називаються венулами і артеріолами, відповідно).
3)ліва коронарна артерія виходить з лівого аортального синуса, права - з правого. Права коронарна артерія є джерелом кровопостачання здебільшого правого шлуночка серця, частини серцевого перегородки і задньої стінки лівого шлуночка серця.
4)Скорочення серцевого м'яза називається систолою, а розслаблення — діастолою. Систола і діастола разом складають серцевий цикл. У серцевому циклі три фази: систола передсердя (0,1 с), систола шлуночків (0,3 с) і спільна пауза — діастола (0,4 с). Один цикл триває 0,8 секунди (за частоти серцевих скорочень 75 уд./хв.)