За́лози вну́трішньої секре́ції або ендокри́нні залози (лат. glandulae endocrinae) — залози, які не мають вивідних проток і секретують свою «продукцію» — гормони, безпосередньо в кров. Саме через це їх називають залозами внутрішньої секреції (ендокринні залози). У людини до ендокринних залоз відносять: епіфіз, гіпофіз, щитоподібну, загруднинну (тимус), паращитоподібні, наднирники, острівці Лангерганса підшлункової залози та ендокринну частину статевих залоз. У зв'язку з цим підшлункову залозу та статеві залози відносять до змішаних залоз за типом секреції.
Ендокринні залози не мають вивідних протоків, секрет виділяється в кров, а з неї надходить у міжклітинну рідину. Основна тканина — залозистий епітелій. Залози добре кровопостачаються та інервуються.
Ендокринні залози функціюють не ізольовано, а системно. Більшість гормональних процесів регулюється гіпофізом, який виділяє тропні гормони, що регулюють діяльність інших залоз. У свою чергу, секреторну діяльність гіпофіза регулює гіпоталамус, нейрони якого продукують нейроендокринні трансмітери, що стимулюють або пригнічують роботу гіпофіза. Ці два органи утворюють єдину гіпоталамо-гіпофізарну систему, в якій перший виконує регулюючу роль, а інший — ефекторну.
Наука, що вивчає залози внутрішньої секреції — ендокринологія.
Беспозвоночными называют многоклеточные организмы, у которых нет осевого скелета (позвоночника). К ним относятся кишечнополостные, плоские, круглые и кольчатые черви, моллюски, членистоногие (паукообразные, ракообразные, насекомые).
Беспозвоночные многочисленны и их роль в экосистемах огромна.
- моллюски, раки и кораллы являются биофильтрами, очищающими воду
- кольчатые черви и насекомые участвуют в почвообразовании
-насекомые и бабочки в частности являются опылителями.
-насекомые, паукообразные, круглые и плоские черви являются паразитами растений и
животных
-беспозвоночные участвуют в круговороте веществ
-они служат пищей другим организмам
Носовая полость
Функции: Очистка вдыхаемого воздуха, согревание воздуха
Гортань.
Функции: Транспортировка воздуха в трахею, образование голоса
Объяснение: Объяснения не требует.