Дрі́жджі — позатаксономічна група одноклітинних грибів, які втратили міцеліальну будову внаслідок переходу до проживання у рідких і напіврідких субстратах, багатих на органічні речовини. Об'єднує близько 1 500 видів, що належать до аскоміцетів і базидіоміцетів[1] та домінують серед грибів у водних середовищах[2].
Межі групи окреслені нечітко: багато грибів, здатних розмножуватися вегетативно в одноклітинній формі, що ідентифікуює їх як дріжджі, на інших стадіях життєвого циклу утворюють розвинений міцелій, а в низці випадків і макроскопічні плодові тіла. Раніше такі гриби виділяли в окрему групу дріжджеподібних, але зараз їх усіх зазвичай розглядають разом із дріжджами[3]. Дослідження 18S рРНК показали близьку спорідненість із типовими грибами інших видів, здатними до росту тільки у вигляді міцелію.
Розміри дріжджових клітин зазвичай становлять 3—7 мкм у діаметрі, водночас деякі види здатні зростати до 40 мкм[4]. Більшість видів розмножується безстатево за до брунькування, хоча деякі види здатні до симетричного (бінарного) поділу.
Дріжджі мають велике практичне значення, особливо пекарські чи пивні дріжджі (Saccharomyces cerevisiae). Деякі види є факультативними патогенами.
1.Стате́ве дозріва́ння — процес досягнення організмом такого анатомічного та фізіологічного розвитку, що робить його здатним до розмноження
Объяснение:
2.Приклади серед людей: у чоловіків — вуса, борода, адамове яблуко; у жінок — типовий розвиток грудних залоз, форма тазу, більший розвиток жирової клітковини.
3Гаметогенез (від гамети і грец. genesis — походження) — процес формування і утворення статевих клітин — гамет.
4.Чоловічі гамети розвиваються в чоловічих сім'яниках. Сперматозоїди після досягнення чоловіком статевої зрілості, утворюються практично протягом усього життя.
Жіноча статева клітина — найбільша в організмі. Не рухлива, має круглу чи овальну форму (діаметр 140—160 мкм). Яйцеклітина має середовище, яке забезпечує розвиток зиготи.
5.Гамети (грец. gamete — жінка, gametes — чоловік) — статеві клітини: яйцеклітини (жіночі гамети) і сперматозоїди (чоловічі гамети), які шляхом змиття при статевому розмноженні та початку розвитку нової особини забезпечують передачу спадкової інформації від батьків до нащадків.
1 делает растение зеленым
2 похожа на Х, у человека 46
3 место где содержится наследственная информация
4 служит для привлечения опылителей
5 состоит из многих клеток
6 вытянутая в длину, важная часть растения, участвует в размножении
7 жидкость в которой плавают органоиды клетки
8 один из видов деления клетки, информация не меняется.
9 защищает клетку от физических повреждений, участвует в газообмене.
10 чаще всего в нём происходит фотосинтез, является пищей для многих животных
Пометь ответ как лучший надо очень, я старался.