М'язова тканина має різні за будовою і походженням клітини, але схожі по здатності до вираженим скорочень. Вони складаються з витягнутих клітин, які приймають роздратування від нервової системи, і відповідають на нього скороченням. Вони забезпечують переміщення в просторі організму в цілому, його рух органів всередині організму (серце, язик, кишечник та ін) і складаються з м'язових волокон. Властивістю зміни форми мають клітини багатьох тканин, але в м'язових тканинах ця здатність є головною функцією. Основні морфологічні ознаки елементів м'язової тканини: подовжена форма, наявність поздовжньо розташованих міофібрил спеціальних органел, що забезпечують скоротливість, розташування мітохондрій поруч з сократительными елементами, наявність включень глікогену, ліпідів. Спеціальні скорочувальні органели забезпечують скорочення, яке виникає при взаємодії в них двох основних фібрилярних білків. Мітохондрії забезпечують ці процеси енергією. Запас джерел енергії утворюють глікоген і ліпіди. Білок міоглобін, забезпечує зв'язування кисню і створення його запасу на момент скорочення м'язів, коли стискаються кровоносні судини (надходження кисню при цьому різко падає).
Объяснение:
Семейство Сложноцветные (Астровые).Это крупнейшее семейство,насчитывающее более 20 000 видов.Они произрастают повсеместно-от тропиков до арктических побережий.
Исключительная особенность растений этого семейства-мелкие ветки,собранные в крупные соцветия-корзинки.
Чашечка обычно не развивается (у подсолнечника,астры) или представлена хохолком (у василька).Венчик образован пятью лепестками,сросшимися в виде трубки,язычка или воронки.Поэтому выделяют различные типы цветков:трубчатые,язычковые,воронковидные.Плод-семянка,у многих-летучая семянка(одуванчик,козлобородник,осот)
Объяснение: