Установи соответствие между компонентами биосферы и их примерами. косное вещество кора выветривания основной компонент лава вулкана биокосное вещество лесная подстилка биогенное вещество живые существа
Тканина живого організму — це об’єднання всіх клітин і міжклітинної речовини, що має спільне походження, будову і функції. З тканин різного виду утворюються органи. Сполучна тканина — це допоміжний вид тканини. Це єдиний вид, який присутній в організмі в усіх чотирьох видах: волокнистий (зв’язки), твердий (кістки), гелеподібний (хрящі) і рідкий (лімфа, кров, спинномозкова та інші рідини). Сполучна тканина складає 60-90% маси всіх органів. Вона дуже еластична завдяки переважанню волокон колагену і еластину, від її нестачі в організмі особливо страждають суглоби.Нервова тканина — основа нервової системи, що складається з нервових вузлів, спинного і головного мозку. Тканина відповідає за загальну узгодженість роботи органів. Клітини нервової тканини називаються «нейронами» і працюють «передавачами» нервових імпульсів від зовнішніх подразників безпосередньо до органів або іншим клітинам.Клітини м’язової тканини приймають імпульси від нервової системи і реагують скороченням, тим самим змушуючи м’язи рухатися. Тканина відповідає за переміщення в просторі самого тіла, а також за рух органів всередині організму для забезпечення нормальної життєдіяльності (серця, мови та ін) М’язова тканина складається з м’язових волокон, що володіють здатністю до зміни форми. Основні функції м’язової тканини — рухова, захисний, теплообмінна і мімічна.Організм рослини складається з освітньої, покривної, механічної, провідної, основної тканин. Освітня тканина володіє високою здатністю до поділу, тим самим забезпечуючи рослині постійне зростання протягом всього життя. Покривна тканина (кора або шкірочка) становить поверхню рослини і виконує захисну функцію. Механічна тканина складає каркас органів рослини, забезпечує їх міцність і пружність. Провідна тканина відповідає за поширення води і які у ній поживних речовин по організму рослини.Основна тканина — це основа всіх органів рослини, складається з асиміляційної, запасающей, воздухоносной і водоносної тканин. Асиміляційна тканина відповідає за фотосинтез, тому більша її частина зосереджена в листі. Запасаються тканина містить білки, вуглеводи та інші корисні речовини, це «засіки» рослини (бульби, цибулини, коренеплоди). Згідно з своїми назвами водоносна і повітроносні тканини забезпечують накопичення води і доставку кисню в глибокі частини рослини.
Пластиды растений — выполняют самые разнообразные функции. Но функции могут быть самыми различными в зависимости от вида ткани. Но главной функцией, конечно же является процесс фотосинтеза, который происходит в хлоропластах. Ещё одна немаловажная функция - это биосинтез разных соединений в растительной клетке. Это, в свою очередь, тесно связано с тем, что необходима компартментация в эукариотической клетке веществ синтеза. В этом смысле растительная клетка превосходит другие эукариоты, потому что у неё есть два ещё два компартмента - вакуоли и пластиды, которые клетка очень активно использует. В пластидах также происходят разные стадии метаболических внутренних процессов. Именно здесь в растениях, кроме формирования каротиноидов и хлорофиллов, образуются пиримидины и пурины, а также наибольшее количество аминокислот и к тому же все жирные кислоты (например, у животных те же самые процессы происходят в цитозоле).
Косное вещество-лава вулкана
Основной компонент-живые существа
Боковое вещество-кора выветривания
Биогенное вещество-лесная подстилка
Объяснение:
Верно!